Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Xiaomi’den Benzersiz Bir Telefon Patenti!

Xiaomi Mi 10 Youth Edition
Xiaomi Mi 10 Youth Edition

Benzersiz bir Xiaomi akıllı telefonu, şirketin yeni bir patent uygulamasıyla çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Tasarım, Çin’in Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’nde (CNIPA) görüldü ve hem ana hem de ön kamera olarak görev yapan bir kameraya sahip akıllı telefon patenti ortaya koyuyor.

Patente bakıldığında, Xiaomi akıllı telefonun ekran panelinin iki bölümden oluştuğu görülüyor. Bu, alt yarısı daha büyük kısmı içerirken, daha küçük yarısı kamera modülünü barındırıyor. Kamera modülüne sahip ikinci kısım, arka kamera modülünü öne çekerek selfie kamera görevini üstleniyor.

Xiaomi Mi 10 Youth Edition
Xiaomi Mi 10 Youth Edition

Daha küçük yarısı akıllı telefonun üst bölgesinde bulunuyor ve geriye döndürülebiliyor. Bir cihazın hem ön hem de arka kameralarını oluşturan dönen kamera örnekleri görüyor olsak da, bu hala eşsiz ve yeni bir konsept. Büküm mekanizması yatay olarak işlev görüyor, yani kendi ekseninde dönüyor ve alttaki bir menteşe mekanizması ile birleştiriliyor.

Bu tasarım, Xiaomi’nin çerçeveleri azaltmaya yönelik başka bir girişimi olabilir, ancak sürecin otomatik mi yoksa manuel mi olduğu belirsiz. Patent başvurusu sadece Xiaomi’nin tüm üsleri kapsama girişimi de olabilir, çünkü teknolojinin uygulanabilirliği hala belirsiz. Yani, Çin teknoloji devinin böyle bir cihaz geliştirmeyi gerçekten planlayıp planlamadığını ancak zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir