Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Samsung Tablet
Samsung Tablet

Samsung Tablet

1969 yılında Samsung Electric Industries olarak kurulan, Güney Kore merkezli Samsung Electronics, bugün televizyonlardan yarı iletkenlere kadar her şeyi yapıyor. 2009’da ilk Android akıllı telefonunu ve 2010’da ilk Android tabletin piyasaya sürdü. Şirket, dünyadaki akıllı telefon pazarındaki en büyük oyuncular arasında yer almaktadır.

Teknoloji adı altında büyük yatırımlar yapan ve dünyanın önemli şirketlerinden biri olan Samsung’un tabletlerine yakından bakacağız. 1938’den bu yana insanlara hizmet veren bu şirket çevresinde birçok kitle oluşturmuştur. İlk olarak teknoloji ağırlıklı değil daha çok sebze meyve satma amaçlı kurulan bu şirket günümüzde dünya çapında ürünler üretip satmaktadır.


Asus Tablet
Asus Tablet

Asus Tablet

ASUS olarak bilinen ASUSTeK Computer Inc., 1989 yılında Tayvan’da kurulan Tayvanlı bir çokuluslu bilgisayar donanım ve elektronik şirketidir. ASUS, dünyanın en büyük bilgisayar donanımı şirketlerinden biridir.

Ürünleri masaüstü bilgisayarlar, PC çevre birimleri, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve hibrit cihazlar içerir. Şirket, Intel ve Qualcomm SoC’lar tarafından desteklenen Android telefonlar üretiyor.


Acer Tablet
Acer Tablet

Acer Tablet

Acer, donanım ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren Tayvanlı bir çokuluslu şirkettir. Acer, 1976’da Multitech olarak kuruldu ve 1987’de Acer olarak yeniden adlandırıldı. Dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticilerinden biri.

Şirket ayrıca çevre birimleri dışında tablet, depolama aygıtları, akıllı telefonlar, sunucular, televizyonlar (LCD ve LED) gibi başka ürünler de üretmektedir. Acer’ın en yeni mobil lansmanı Chromebook Tab 10’dur.


Lenovo Tablet
Lenovo Tablet

Lenovo Tablet

Çin merkezli kuruluş olan Lenovo şirketi Türkiye’de tercih edilen sayılı teknoloji devlerinin arasına ismini yazdırmıştır. Fiyat performans açısından beklenenden fazlasını sunan bu şirket tablet cihazlarını üretmeye geçtiğimiz yıllarda başlamıştır.

Ürettiği tabletlerde maksimum verimi almayı amaçlayan bu şirket kullanıcının beklentisini karşılayacak şekilde tasarımlarına devam etmiştir. Hem iş düzeyinde olup sadelikten kaçınmayan ürünlere sahip olduğu gibi oyun odaklı veya film dizi gibi video odaklı tablet modelleri çıkartmıştır.


Apple Tablet
Apple Tablet

Apple Tablet

Steve Jobs ile birlikte 3 kurucu üyeden oluşan Apple şirketi dünyanın dört büyük şirketinden bir tanesidir. 2010 yılından bu yana çıkardığı Apple tablet yani ”iPad” olarak tanınan bu cihaz en kaliteli tablet kategorisinde listenin başlarında yer almaktadır.

Genel özellikleri arasında boyutunun küçük olması bulunmakta olup bir laptopa göre katlanabilir değildir buda taşıma durumunda büyük kolaylık sağlamaktadır. Apple iPad herhangi bir dizüstüne, masaüstüne göre daha hızlı açılabilmekle beraber şarj süresinin laptoplardan daha uzun süre gitmesi ile birçok işlemi yapabilme olanağını sizlere sunmkatadır.


Huawei Tablet
Huawei Tablet

Huawei Tablet

Çinli telekomünikasyon şirketi 1997’den beri cep telefonu üretiyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük telekom altyapısı üreticisi. Şirket ayrıca Android akıllı telefonlar ve tabletler üretiyor. Son zamanlarda Android Wear tabanlı bir cihazla akıllı saat pazarına adım attı. Çin’de en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri.

Geçtiğimiz sene yıllık gelirinin 100 milyarı aştığını belirten Huawei teknolojik cihazlar üretmeye tüm hızıyla devam etmektedir. Telefon üretimiyle tanınan ve başarısının yanında ürünlerinin severek kullanıldığını düşünürsek tüketiciler firmadan oldukça memnun diyebiliriz.


LG Tablet
LG Tablet

LG Tablet

1958 yılında Seul’de GoldStar olarak kurulan LG Electronics, bugün ev aletleri, cep telefonları, tabletler ve televizyonlar üretmektedir. LG, 2009 yılında ilk Android akıllı telefonunu ve 2011 yılında ilk Android tabletini piyasaya sürdü. Şirket, en iyi G serisi akıllı telefonları ve akıllı TV’ler de dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi ile tanınıyor.

LG’nin en yeni mobil lansmanı G Pad IV 8.0 FHD LTE’dir. Tablet, Temmuz 2017’de piyasaya sürüldü. Tablet, 1200 x 1920 piksel çözünürlüğe sahip 8.00 inçlik bir ekranla geliyor.


Motorola Tablet
Motorola Tablet

Motorola Tablet

Motorola Mobility, 2011 yılında Motorola’nın şirket segmentine hitap eden iki şirkete bölünmesini takiben kuruldu. Kısa süre sonra Google tarafından satın alınan Motorola Mobility, 2014 yılında Lenovo’ya satıldı.

Motorola, 2009 yılında ilk Android akıllı telefonunu ve 2011 yılında ilk Android tabletini üretti. Motorola’nın en yeni mobil lansmanı Moto Tab Tablet, Kasım 2017’de piyasaya sürüldü. Tablet, 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 10.10 inçlik bir ekranla geliyor.


Alcatel Tablet
Alcatel Tablet

Alcatel Tablet

Alcatel, 2004 yılında Fransa’da Alcatel-Lucent ile Çin’in TCL firmaları arasında ortak bir girişim olarak kuruldu. Şirket One Touch mobil ve tablet serisinin üreticisidir.

Alcatel OneTouch, büyüyen mobil ve internet cihazları dünya çapında tasarlayan, geliştiren ve pazarlayan uluslararası bir mobil teknoloji markasıdır.

Şirket OneTouch Android akıllı telefonlar ile tanınır. Alcatel’in en yeni mobil lansmanı 3T 8’dir. Tablet Ekim 2018’de piyasaya sürüldü. Tablet, 8,00 inç dokunmatik ekranla geliyor.


Hp Tablet
Hp Tablet

Hp Tablet

HP, Palo Alto, California, ABD merkezli bir Amerikan çok uluslu bilgi teknolojisi şirketidir. Bilişim, veri depolama ve ağ donanımı geliştirme, üretme, yazılım tasarlama ve hizmet sunma konularında uzmanlaşmıştır. HP, dünyanın en iyi bilgisayar üreticilerinden biridir.

Şirketin yazıcıları ve kartuşları da işinin büyük bir parçası. HP’nin en yeni mobil lansmanı Pro 8. Tablet Eylül 2017’de piyasaya sürüldü. Tablet, 1200 x 800 piksel çözünürlüğe sahip 8,00 inç ekranla geliyor.


Sony Tablet
Sony Tablet

Sony Tablet

2011’in nisan ayında ilk android tabletlerinin çıkarılacağını duyuran Sony üretici ağustos ayında ise bu tasarımlarını piyasaya sürmüştür. Yıllar geçtikçe tablet konusunda kendini geliştirmiş olup 2013-2014 yılları arasında yılın en iyi avrupa tableti unvanını da almıştır.

İnce tasarımı ve su geçirmez yapısı sayesinde birçok kullanıcın tercih ettiği Sony tableterin günümüzde daha ince daha taşınabilir olmasına dikkat etmektedir. Müzik dinlemeyi sevenler için bünyesinde bulundurduğu ses sistemi sayesinde oldukça net bir ses deneyimi size sunmaktadır.


Dell Tablet
Dell Tablet

Dell Tablet

Dell, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Round Rock’ta bulunan ve bilgisayarları ve ilgili ürünleri ve hizmetleri geliştiren, satan, tamir eden ve destekleyen bir bilgisayar teknolojisi şirketidir. Şirket kısa bir süre Android akıllı telefonlar yapmaya başlamıştı ancak girişimini kapattı.

Dünyanın en büyük Windows PC ve tablet üreticilerinden biri olmaya devam etmektedir. Dell’in en yeni mobil lansmanı Latitude 5285 2’si 1 arada ürünü. Tablet Şubat 2017’de piyasaya sürüldü. Tabletin, 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 12.30 inç ekranı bulunuyor.


Vodafone Tablet
Vodafone Tablet

Vodafone Tablet

Kullanıcıların aradığı özelliklerin birçoğu Vodafone’nin ürettiği tabletlerde mevcut hale getirilmiştir. Görünüşü diğer tabletlere oranla daha sade olsa da donanımında Lenovo’nun katkılarıyla güçlü bir işlemci kullanılmıştır.

Gündelik olarak telefonda yapacağız bütün işlemi tabletlerde yapacağınız gibi bilgisayar üzerinde olan işlemlerinizin büyük çoğunluğunu taşınabilir olduğu için istediğiniz yerde yapabilmeniz mümkündür.


Xiaomi Tablet
Xiaomi Tablet

Xiaomi Tablet

Xiaomi, tabletler, akıllı telefonlar ve Android tabanlı bir işletim sistemi ile diğer tüketici elektronikleri tasarlayan, geliştiren ve satan Hindistan menşeili bir şirkettir.

Xiaomi ayrıca fitness bantları, akıllı saatler, TV’ler, hava temizleyicileri ve hoparlör gibi neredeyse her sektörde ürünler üretmektedir. Android telefonlar ve tabletler için MIUI kullanıcı arayüzünü kullanmaktadır.

Tablet modellerinde en çok tutulan modelleri Xiaomi Mi Pad serileridir. Akıllı telefon üretimiyle tanınmış olup aslında birden fazla alanda kullanılabilecek elektronik cihazlar üreten Xiaomi firması daha çok yaşamı kolaylaştıracak ürünler tasarlamaya çalışmaktadır.


Toshiba Tablet
Toshiba Tablet

Toshiba Tablet

Toshiba Corporation, Tokyo, Japonya merkezli bir Japon çok uluslu mühendislik ve elektronik şirket şirketidir. Şirket, Android akıllı telefonlar ve tabletler üretiyor ancak yalnızca Japonya’da satıyor.

Dünyanın geri kalanı için Toshiba Corporation, diğer elektronik eşyaların yanı sıra dizüstü ve LED TV üreten bir şirkettir. Toshiba’nın en yeni mobil lansmanı DynaPad Tablet, Ocak 2016’da piyasaya sürüldü. Tablet, 1920 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip 12,00 inç ekranla geliyor.


Blackberry Tablet
Blackberry Tablet

Blackberry Tablet

BlackBerry PlayBook, bazı kullanıcılara büyük neşe getirecek, ancak diğerlerini tamamen şaşırtacak bir tablettir. Bazı görevler için hemen hemen tüm diğer tabletleri geride bırakır, ancak diğer alternatiflerin sunduğu en temel işlevlerden bazılarına sahip değildir.

Kesinlikle bir BlackBerry telefon sahibi iseniz cazip gelecektir, ancak geri kalanımız için, güncellenene kadar en iyi seçenek olmayabilir. Stil, PlayBook’un uğraştığı bir şey değil. Ekranının etrafındaki çerçeve biraz tıknaz olabilir, ancak aksi takdirde ince BlackBerry logosuyla birlikte sade siyah cam kaplı, minimalist bir görünümdedir.


Microsoft Tablet
Microsoft Tablet

Microsoft Tablet

Dünyanın en büyük yazılım üreticilerinden biri olan Microsoft, 1975 yılında kurulmuştur. Dünyanın en popüler PC ve dizüstü bilgisayar işletim sistemi olan Windows ile ünlüdür. 2010’da Windows Phone akıllı telefon işletim sistemini ve 2012’de kendi Surface tablet serisini piyasaya sürdü. Redmond, California merkezli şirket, 2014 yılında Nokia Cihazlar ve Hizmetler bölümünü satın aldı.

Microsoft’un en yeni mobil lansmanı Surface Pro 6’dır. tablet Ekim 2018’de piyasaya sürüldü. Tablet, inç başına 267 PPI değerinde 2736 x 1824 piksel çözünürlüğe sahip 12.30 inç bir dokunmatik ekran ile birlikte geliyor.


Honor Tablet
Honor Tablet

Honor Tablet

Honor, Çin telekomünikasyon devi Huawei’nin bir cep telefonu, tableti ve akıllı saat markasıdır. 2013 yılında kurulan marka, Huawei’nin kategorilerindeki toplam satışının önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Honor’un en yeni mobil lansmanı Pad 5’tir (10.1 inç). Tablet 11 Haziran 2019’da piyasaya sürüldü. Tablet, 1920 x 1200 piksel çözünürlüğe sahip 10 inçlik bir dokunmatik ekran ile geliyor.


Google Tablet
Google Tablet

Google Tablet

Google, İnternet ile ilgili hizmetler ve ürünler konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan şirketidir. Bunlara çevrimiçi reklamcılık teknolojileri, arama, bulut bilişim, yazılım ve donanım dahildir. Şirket, dünyanın en popüler akıllı telefon işletim sistemi olan Android işletim sistemine sahip.

Google’ın etkileyici hizmet portföyü, dünyadaki en büyük İnternet şirketlerinden biri olan Gmail, YouTube ve Google Search’ü içermektedir. Google’ın en son mobil lansmanı Pixel Slate. Tablet Ekim 2018’de piyasaya sürüldü. Tablet, inç başına 293 PPI değerinde 2000 x 3000 piksel çözünürlüğe sahip 12.30 inç bir dokunmatik ekranı kullanıyor.


HTC Tablet
HTC Tablet

HTC Tablet

1997 yılında bir dizüstü bilgisayar üreticisi olarak kurulan Tayvan merkezli HTC, yakında Windows Mobile ve Brew tabanlı akıllı telefonlar yapmaya başladı. İlk ticari Android akıllı telefonu olan HTC Dream, 2008 yılında piyasaya sürüldü ve bugün hem Android hem de Windows tabanlı akıllı telefonların üreticisi durumunda.

HTC, 2014 yılında Google Nexus 9 ile tablet pazarına yeniden girdi. HTC’nin en yeni mobil lansmanı Google Nexus 9 LTE Ekim 2014’te piyasaya sürüldü. Tablet, inç başına 288 PPI değerinde 2048 x 1536 piksel çözünürlüğe sahip 8.90 inçlik bir ekranla geliyor.