Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Samsung Tablet
Samsung Tablet

1969 yılında Samsung Electric Industries olarak kurulan, Güney Kore merkezli Samsung Electronics, bugün televizyonlardan yarı iletkenlere kadar her şeyi yapıyor. 2009’da ilk Android akıllı telefonunu ve 2010’da ilk Android tabletin piyasaya sürdü. Şirket, dünyadaki akıllı telefon pazarındaki en büyük oyuncular arasında yer almaktadır.

Teknoloji adı altında büyük yatırımlar yapan ve dünyanın önemli şirketlerinden biri olan Samsung’un tabletlerine yakından bakacağız. 1938’den bu yana insanlara hizmet veren bu şirket çevresinde birçok kitle oluşturmuştur. İlk olarak teknoloji ağırlıklı değil daha çok sebze meyve satma amaçlı kurulan bu şirket günümüzde dünya çapında ürünler üretip satmaktadır.

Samsung tabletleri her yaş için ayrı tasarlanır ve ne amaçla kullanacağınıza göre seçeneklendirilir. Amerika ve Avrupa’da teknoloji dalında birçok ödüle layık görülen bu şirket tablet üretiminde de ivme yakaladığı biliniyor. Tasarım detayları daha çok ince çizgilerden oluşmakta olup şık bir görünüm sağlar. En iyi tablet modelleri arasında ilk 3 sırada kendine yer bulan bu şirket bu cihazda başarılarına başarı ekleyerek devam etmektedir. Tabletlerin ilk çıkmasından bu yana üretimini yapan Samsung teknolojinin gelişmesiyle daha da performanslı ve kaliteli ürünler tasarlayacağa benziyor.

Son zamanlarda, Android tabanlı akıllı telefonlarına alternatif olarak Tizen OS çalıştıran akıllı telefonlar geliştirdi. Samsung’un en yeni mobil lansmanı Galaxy Tab A 10.5 tablet Ağustos 2018’de piyasaya sürüldü. Tablet, 1920 x 1200 piksel çözünürlüğe sahip 10.50 inçlik bir dokunmatik ekranla geliyor.

Samsung Galaxy Tab 10.5 1.8GHz 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 450 işlemci ile güçlendirilmiş ve 3GB RAM ile geliyor. Tablet, microSD kart ile 400GB’a kadar genişletilebilen 32GB dahili depolama alanına sahip. Kameralar söz konusu olduğunda, Samsung Galaxy Tab A 10.5 arka tarafında 8 megapiksel ana kamera ve selfiler için 5 megapiksel ön kamera sunuyor.

Samsung Galaxy Tab 10.5, Android 8.1 işletim sistemine sahip ve 7300 mAh kapasiteli bir batarya ile çalışıyor. 260.00 x 161.10 x 8.00 (yükseklik x genişlik x kalınlık) ölçülerinde ve 534 gram ağırlığındadır.

Samsung Galaxy Tab 10.5, Nano SIM kart kabul eden tek bir SIM kart destekli bir tablet. Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, GPS, Bluetooth, USB OTG, 3G ve 4G bulunmaktadır. Telefondaki sensörler Compass Magnetometer, Accelerometer, Ambient light sensor ve Jiroskop içerir.