Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Samsung Galaxy J2 Core (2020) Home Tuş Arizasi

Samsung Galaxy J2 Core (2020) Home Tuş Arizasi
Samsung Galaxy J2 Core (2020) Home Tuş Arizasi

Samsung Galaxy J2 Core (2020) Orta Tuşu Yavaş Çalışıyor

Samsung Orta Tuşu Yavaş Çalışıyor Ancak, bugüne kadar üretilen tüm Samsung akıllı telefonlar orta tuş düğmesine sahipti.

Bazı zamanlarda, Home tuşu şirket üzerinde çalışmıyor kullanıcı şikayet gitti şikayet etti. Orta tuş düğmesini hızlı ve doğru bir şekilde algıladığınız sorun için yapılacak birkaç şey.

Samsung Galaxy J2 Core (2020) Home Tuşu Yavaş Çalışma Sorununun Nedeni ?

Genellikle sorun S ses özelliğinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Bu işlem, daha doğru sonuçlar sağlamak için tıklamalar arasındaki süreyi uzatır. Bununla birlikte, hız çağında yaşadığımızı düşünürsek, uzun vadeli tıklamaları beklemek çok sağlıklı olmayacaktır.

Öte yandan, Samsung Home düğmesi arızası farklı işlevlerin yüklenmesinden kaynaklanabilir. Fotoğraf çekmek, video çekmek veya oyunda farklı işlevler kullanmak için üçüncü taraf programlar aracılığıyla ana menü düğmesini tanımlamak, sistemin hangi işlevin geçerli tıklamada arayacağını karıştırmasına neden olur.

Samsung Galaxy J2 Core (2020)
Samsung Galaxy J2 Core (2020)

Samsung Galaxy J2 Core (2020) Orta Tuşu Arıza Sorununa Çözüm

Genellikle, Orta Tuş bir gecikme algıladığında, kullanıcılar cihazda bir arıza olduğunu düşünürler. Ancak, giriş anahtarı yazılım tabanlı bir sorun olarak çalışmaz. Sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin;

  • Cihazın tıklamanızın tek yada çift olduğunu anlaması için gerekli süreyi ayarlamalısınız.
  • Ayarlardan S Voice menüsüne gelin
  • Daha sonra Seçeneklerden menü tuşunu seçerek ayarlar kısmını seçin,
  • Open Via The Home Key yani ana ekran tuşuyla açın bölümünün yanındaki işareti kaldırın.

Galaxy J2 Core (2020) Home Tuşu Sorunu Çözümü

Bazı durumlarda, genellikle köklü telefonlarda görülen orta tuş düğmesi kapatılabilir. Bazı durumlarda, ana anahtar kök telefonlarda çalışmaz;

  • Root atılırken sistem dosyaları silinebiliyor,
  • İşlem sırasında fonksiyon atamaları karışabiliyor yani Home tuşuna bastığınızda ana ekrana gelmek yerine farklı bir fonksiyon işleve alınabiliyor. Örneğin ses açma yada kapama işlemi görülebilir.
  • Çok nadirde olsa tek dokunma ile telefon kapanabilir.
  • Root atarken beklemeyip telefonu kapatmak yada şarj bittiği zaman işlemin yarıda kalması sistem dosyalarının eksik yüklenmesine neden olabilir. Bu durumda Samsung Orta tuşu algılama işlevini kaybeder.

Anahtar, yaptığınız tüm işlemlere ve denetimlere rağmen normal şekilde çalışmazsa, fabrika ayarlarına geri döndürmenin veya servise göndermenin en sağlıklı yoludur.

Samsung Galaxy J2 Core (2020) Orta Tuşu Sorunu Çözümü

Bu sorunu yaşayan olursa sorun ekran değiştirdikten sonra meydana geliyor. Çözümü de ”  *#2663#*  ” tuşlarına basın resimdeki ekran gelicek TSP FW Update’e tıklayın sorun düzelir. Her telefonda olmayadabilir. Samsung Orta Tuşu Yavaş Çalışıyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız