Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Nokia
Nokia

Nokia, dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden biriydi ama iPhone ve Android akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla geride kaldı. 2014 yılında Nokia’nın Cihazlar ve Hizmetler bölümü Microsoft’a satıldı. 2016 yılında Fin şirketi HMD Global, Microsoft’un özellikli telefon işinin bir bölümünü satın aldı ve Nokia markası altında akıllı telefonlar yapmasına izin veren bir lisans sözleşmesi var.

Nokia’nın en yeni mobil lansmanı 9 PureView akıllı telefon modeli. Telefon 1440 x 2560 piksel çözünürlüğe sahip 6.01 inç dokunmatik ekranla geliyor.

Nokia 9 PureView, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855 işlemci tarafından desteklenmektedir ve 6 GB RAM ile birlikte gelir. Telefon, 64GB dahili depolama alanına sahiptir. Kameralar söz konusu olduğunda, Nokia 9 PureView arkada 22 megapiksellik bir ana kamera ve özçekimler için 12 megapiksellik bir ön kamera performansı sunuyor.

Nokia 9 PureView, Android 9.0 Pie’i çalıştırır ve 4150mAh’lık bir batarya ile çalışır.

Nokia 9 PureView, Nano-SIM’i kabul eden çift SIM kart destekli bir akıllı telefon. Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, GPS, Bluetooth, USB Tip-C, 3G ve 4G bulunmaktadır. Telefondaki sensörler Yüz kilidi, Parmak izi sensörü, Pusula, Yakınlık sensörü, İvmeölçer ve Ortam ışığı sensörü içerir.