Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Microsoft Tablet
Microsoft Tablet

Dünyanın en büyük yazılım üreticilerinden biri olan Microsoft, 1975 yılında kurulmuştur. Dünyanın en popüler PC ve dizüstü bilgisayar işletim sistemi olan Windows ile ünlüdür. 2010’da Windows Phone akıllı telefon işletim sistemini ve 2012’de kendi Surface tablet serisini piyasaya sürdü. Redmond, California merkezli şirket, 2014 yılında Nokia Cihazlar ve Hizmetler bölümünü satın aldı.

Microsoft’un en yeni mobil lansmanı Surface Pro 6’dır. tablet Ekim 2018’de piyasaya sürüldü. Tablet, inç başına 267 PPI değerinde 2736 x 1824 piksel çözünürlüğe sahip 12.30 inç bir dokunmatik ekran ile birlikte geliyor.

8GB RAM ile gelen tablet 128 GB dahili depolama alanı kullanıyor. Kameralar söz konusu olduğunda, Microsoft Surface Pro 6 arkada 8 megapiksellik bir ana kamera ve selfieler için 5 megapiksellik bir ön kamera içeriyor.

Microsoft Surface Pro 6, Windows 10 Home’u çalıştırır. 201.00 x 292.00 x 8.50 ölçülerinde (yükseklik x genişlik x kalınlık) ve 775 gram ağırlığındadır.

Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi ve Bluetooth bulunur. Telefondaki sensörler arasında Accelerometer, Ambient light sensor ve Jiroskop bulunur.

Geçtiğimiz senelerde kullanımı artan ve birçok kullanıcının evinde bulundurduğu tabletler normal yaşantımızda bize yardımcı olmaktan fazlasını yapmaktadırlar. Microsoft şirketinin 2001 yılından bu yana geliştirdiği, kullanıcıların kendine özel veya iş için kullanımlarda oldukça rahat olması tabletlerin tercih edilmesinde en büyük etkenlerden bir tanesi. Köklü bir firma olan Microsoft kullanıcı ihtiyacına göre geliştirmeler yapmaktadır.

Neredeyse bir bilgisayar yazılımından farkı bulunmayan bu elektronik cihazlar kolay taşınabilir olmasıyla büyük ilgi çekmektedir. Oyun için vakit geçirebileceğinizin yanında daha çok mesleğinizin gerektirdiği plan ve projeleri bu cihazlarda halledebilir böylelikle sizi zor durumda bırakmaz.