Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

iPhone 5S Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 5S Batarya Değişimi Fiyatları
iPhone 5S Batarya Değişimi Fiyatları

İphone 5 serisinin ikinci adımı olan iPhone 5S model günümüzde bile alıcı bulmakta olan ve kaliteli performans sunan bir telefondur. 2. El piyasasında bile satışı mümkün olan iPhone 5S model telefonda, diğer modellerde olduğu gibi batarya sorunlarının yaşanması söz konusu olmaktadır. 

Herhangi bir batarya sorunu neticesinde ise yapılması gereken işlem bataryanın değiştirilmesidir.

En Sık Görülen iPhone 5S Batarya Sorunları Nelerdir?

Her telefon modelinin üretim bandından çıkışı ve kullanıcının telefonu aktif hale getirmesi ile telefon bataryasının kullanım ömrü başlamaktadır. Kullanıcının şarj etme alışkanlığı ise bataryanın ömrünü uzatabilmekte ya da daha kısaltabilmektedir. Örneğin üretici firma olan Apple tarafından üretmiş olduğu iPhone modelleri için 500 şarj döngüsünden bahsedilmektedir.

Telefon normal süreçte şarj edildiğinde telefon bataryası korunabilmektedir ancak sık sık şarj edilmesi neticesinde batarya ömrü kısalacaktır. Telefon uzun süre şarjda bekletildiğinde de yine batarya ömrünün kısalması söz konusudur.

Bataryanın ısınmasına rağmen kullanmaya devam edilmesi bataryanın şişmesine neden olur. Gece yatarken şarja takılan telefonun dolmasına rağmen şarjdan çekilmemesi ve yan sanayi şarj cihazları da  yine batarya şişmesine yol açabilir. Batarya şişmesi sonucunda bataryanın hızlı bir şekilde değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde şişmiş olan batarya ekrana ve telefonun kasasına baskı yaparak zarar görmesine yol açabilir.

iPhone 5S Batarya Özellikleri Nelerdir?

iOS 7 işletim sistemi ile tüketiciyle buluşturulan iPhone 5S model akıllı telefon kullanıcısına Lithium Ion (Li-Ion) batarya teknolojisi sunmaktadır. Üretici firma olan Apple tüm model telefonlarında bu teknolojiyi kullanmaktadır. Li-Ion bataryalarda doldurabilme ve kapasite yoğunluğu yüksek orandadır.  Bataryanın raf ömrü cihazın üretim bandından çıkması ile başlamaktadır.

Üretim bandından %100 batarya gücü ile çıkmış olan iPhone 5S model telefon, kullanıcının telefonu aktif hale getirdiğinde daha düşük pil gücüne sahip olacaktır. Bekleme süresi bu durumu etkilemektedir. Ancak telefon satın alındıktan sonra ilk kullanım öncesinde kalibrasyon işlemi gerçekleştirilmeli yani telefon en az iki saat boyunca şarj edilmelidir. Sonraki kullanım aşamasında telefonun şarjı %10 seviyelerine indiğinde ikinci defa aynı işlem uygulanmalı ve kalibrasyon işlemi tamamlanmalıdır. Sonraki kullanımlarda normal şarj edilebilir. Ancak aşırı ısınmalar telefonun batarya ömrünü olumsuz olarak etkilemektedir.

iPhone 5S Batarya Değişimi

Telefonunuzun bataryasında şişme gerçekleştiyse ya da ilk aldığınız performansı size sağlamıyorsa bataryanın değişimi gerçekleştirilmelidir. Bunun için bizzat telefonu teknik destek ekibimize teslim etmeniz halinde telefonunuz 30 dakika ila bir saat içerisinde batarya değişimi gerçekleşerek size teslim edilmektedir.

Eğer uzak mesafede iseniz cihazınızı kargo ya da posta yoluyla teknik destek birimimize ulaştırarak batarya değişiminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda teslim en kısa sürede gerçekleşiyor olacaktır. Değişim işlemi gerçekleştiğinde telefonunuzun şarj süresi ilk günkü gibi olabilecektir.

iPhone 5S Batarya Değişimi Fiyatı Nedir?

Telefon teknik destek ekibimiz tarafından teslim alındıktan sonra büyük bir özenle yıpranmış olan bataryanın çıkarılması ve orijinal yeni 1570 mAh bataryanın takılması ile ortalama yarım saatlik süre içerisinde gerçekleşmektedir. Batarya değişim hizmet bedeli 100 TL’den başlamaktadır.

Değişim işlemi esnasında sistemsel bir sorun yaşanmamakta ve telefonun içerisindeki tüm bilgiler korunmaktadır. Değiştirilen bataryanın mutlaka orijinal olması gerekmekte ve üretici firma bu konuda kesin uyarılarda bulunmaktadır. Bazı teknik servisler iPhone 5S batarya değişimi için daha makul fiyatlar teklif etmektedir ancak yan sanayi ve orijinal olmayan ürünlerin kullanımı söz konusu olmaktadır. Bu noktada güvenilir adres olan Telefoncubey Teknik Destek birimimize cihazınızı ulaştırabilirsiniz. Bizler konusunda uzman ve deneyimli teknik ekibimizle bu noktada size hizmet veriyor olacağız.

Apple’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu tek marka olan aynı zamanda orijinal sertifikalı ve garantili parçalar kullanarak gerçekleştireceği onarım ve değişim işlemleri için Telefoncubey teknik mağazalarına gelebilirsiniz.

iPhone 5S İle İlgili Merak Edilenler

iPhone 5S Telefonumun Şarjı Neden Çabuk Bitiyor?

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone 5S model telefonda da bir batarya ömrü mevcuttur ve kullanım neticesinde batarya zayıflayarak ilk kullanımdaki gibi performans göstermemektedir. Cihazın ilk kullanımı itibari ile üretici üretici firma cihaz için 500 defa şarj edebilme imkanı sunmakta ve her şarj edildiğinde bu süre azalmaktadır. Sonuç olarak birkaç günde bir şarj edilen telefonun her gün ya da günde iki defa şarj edilmesi gerekmektedir. Bu durumda bataryanın değiştirilmesi gerekmektedir.

iPhone 5S Batarya Değişimi Sonrasında Performans Nasıl Olur?

Teknik destek birimimizde görev yapmakta olan teknik destek elemanlarımız gerçekleştirdikleri tüm işlemlerde garantili ve sertifikalı ürün kullanmaktadır. Batarya değişiminde de aynı şekilde sertifikalı 1570 mAh tercih edilmektedir. Batarya değişimin ardından gereken kalibrasyon işlemi gerçekleştikten sonra batarya performansı ve şarj dayanıklılık süresi telefonun ilk alındığı gibi olacaktır.

iPhone 5S Batarya Değişimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

iPhone 5S batarya değişim süresi teknik elemanlarımız tarafından 30 dakika ile 1 saat içerisinde gerçekleşmektedir. Cihazın kargo ile ulaştırılması sonucunda ise en kısa sürede cihazınızda batarya değişimi yapılacak ve size geri ulaşımı sağlanacaktır.

iPhone 5S Telefonumun Bataryasının Değişim Bedeli Nedir?

Telefonunuzu teknik servisimize getirdiğinizde ya da kargo aracılığıyla ulaştırdığınızda orijinal batarya değişim bedeli 100 TL’den başlayan ücretlerle değişimi söz konusu olmaktadır.

iPhone 5S Batarya Değişimi Garanti Kapsamında Mıdır?

iPhone 5S telefon satışa sunulurken cihazla birlikte şarj etme yönergeleri de kullanma kılavuzunda kullanıcı ile paylaşılmaktadır. Bu yönergelerin dışında şarj edilmesi bataryada sorunların oluşmasına neden olabilir. Ancak belirtilen kullanma kılavuzuna uygun şekilde şarj edilmesine rağmen yine de batarya problemleri yaşanıyorsa bu durumda batarya değişimi garanti kapsamı altında gerçekleşmektedir.

iPhone 5S Telefonum Hiç Açılmıyor Pil Değişimi Yapılmalı Mı?

Cihazın açılmaması batarya problemlerinden kaynaklanabileceği gibi şarj aletinin ya da şarj soketinin bozulması sonucunda telefonun şarj almamasından kaynaklanabilmektedir. Bunun anlaşılabilmesi için öncelikle telefon başka bir şarj cihazı ile denenmeli ve sorun halen devam ediyorsa teknik destek birimimize cihazınızı ulaştırarak sorunun çözülebilmesi için yardım alınmalıdır.

Telefonumun Bataryasını Neden Değiştirmeliyim ?

Üretim bandından çıkan tüm cihazların ve tüm bataryaların bir kullanım ömrü mevcuttur. Kullanım sonucunda bataryanın performansı zayıflamakta ve bu durum telefonun performansını da olumsuz olarak etkilemektedir. Ayrıca Apple firması tarafından zayıflamış batarya sonucunda cihazın otomatik olarak yavaşlatıldığı açıklaması da yapılmıştır. Böyle bir durum karşısında bataryanın değiştirilmesi en doğru seçenek olacaktır.

iPhone 5S Telefonuma Yeni Takılan Pili Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

Batarya değişimi sonrasında cihaza takılmış olan orijinal iPhone 5S bataryası telefonunuzun eski performansına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Ancak kullanıcıların şarj etme alışkanlıkları yeni takılan pilin de ömrünün uzun ya da kısa olması yönünde etkili olmaktadır. Doğru şekilde şarj edilen bataryaların pil ömrü üretici firmanın belirtmiş olduğu süre yani yaklaşık iki yıl geçerli olabilecektir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız