Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

İpad Tamiri ve Fiyatlar

İpad Tamiri ve Fiyatlar
İpad Tamiri ve Fiyatlar

“Dünyanın en iyi tableti” unvanına sahip olan iPad, özellikleri ve kullanıcılarına vermiş olduğu hizmet ile bu yakıştırmayı sonuna kadar hak ediyor. Büyük firmalar dahi sunumlarında iPad’e ağırlık vermektedir.

iPad’in kullanım alanları oldukça genişlemiştir. İnternette dolaşan resim ve videolara göre; iPad gitarların içerisine kadar yerleştirilmiştir. Böylece iPad’den dışarıya yansımakta ve sanki gitardan gelirmiş gibi bir izlenim vermektedir.

İlk çıkan iPad’den bu yana bir çok iPad modeli Apple tarafından piyasaya sürülmüştür. Bu iPad’ler tasarım olarak neredeyse aynıdır. Çünkü Apple; kullanıcıların hoşuna giden güzel tasarımı bozarak tepki çekmek yerine, aynı tasarımı sürdürüp sadece teknik, donanımsal değişiklikler yapmıştır. Ortalama her yıl yeni bir modeli üretilen iPad, işlemcisi güçlendirilmekte olup ekran çözünürlüğünde ve ekran seçimlerinde ciddi değişiklikler meydana gelmektedir. En son çıkan yeni iPad modeline bakıldığı zaman; öncekine nazaran daha güçlü olduğu, uygulama ve fotoğrafları daha net bir şekilde kullanıcıya sunduğu görülmektedir.

Resmi iPad servisi olduğumuzdan dolayı her iPad modelini en ince detaylarına kadar incelemek ile yükümlüyüz. Bu araştırmayı yaptığımızda iPad’in neden en iyi tablet unvanını aldığını görebiliyoruz. Çünkü iPad, sahip olduğu iOS işletim sistemi sayesinde rakiplerinin her daim bir adım önünde olmayı başarmaktadır. Bu zamana kadar üretilmiş uygulamaların büyük bir çoğunluğu iOS ile tam uyumlu olduğundan dolayı, App Store sayesinde uygulama sıkıntısı çekmezsiniz. iPad mevcut ekranıyla da kullanıcılara bu uygulamaları kullanırken büyük rahatlık ve konfor sunmaktadır.

iPad, ülkemizde çeşitli alanlarda kullanılan en büyük yardımcılardan birisi haline gelmiştir. Kimisi günlük işlerinde kullanırken kimisi boş vakitlerinde film izleyerek veya müzik dinleyerek tabletini kullanmaktadır. iPad yeteri kadar büyük ekrana sahip olduğundan dolayı dizi veya film izlemeyi seven kişiler için bulunamayan nimet konumundadır. İster alt yazı ister Türkçe dublaj şeklinde dilediğiniz filmi iPad’de çalıştırmanız mümkündür.

iPad Tamiri ve Servis Seçenekleri

Her teknolojik alette olabileceği iPad’lerde de birtakım teknik sorunlar meydana gelmesi muhtemeldir. Örneğin kullanıma bağlı olarak veya üretim hatasından dolayı Wi-Fi problemi çok yaygın bir şekilde görülmektedir. iPad içerisinde yer alan Wi-Fi alıcıları hasar gördüyse, mevcut wireless ağını görmekte zorlanır. Görüp bağlantı yapsa dahi iletişim kuramaz. Bu yüzden de internete tabletinizden giremezsiniz. Ancak ciddi hasarlar meydana gelmediği sürece Wi-Fi şebeke gibi sorunların çözümü mevcuttur. Şirketimiz yetkili iPad servisi olduğundan dolayı sorunlarınıza çözüm önerileri getirmekten gurur duyuyoruz. Hangi iPad sorunu olursa olsun muhakkak şubelerimizden birine giderek, ücretsiz bir şekilde sorun hakkında bilgi sahibi olabilir, tamiri için fiyat ve bilgi alabilirsiniz.

iPad kullanıcıları cihazın güvenliği için mutlak suretle koruyucu kap kullanmaya özen göstermelidir. Başıma gelmez demeyin, şubelerimizdeki servislere gelen iPad cihazları incelendiğinde bir çoğunun darbeye bağlı olarak hasar gördüğü gözlemlenmiştir. Yani iPad’in elinizden, masadan veya bulunduğu herhangi bir konumdan yere düşmesi çok olasıdır. Ancak koruyucu kap kullandığınız takdirde, cihazınız yere düşse göreceği hasar en az miktarda olacaktır. Türkiye ortalamasının oldukça yükseğinde fiyatlarda satın alınan iPad’leri korumaya özen göstermelisiniz. Koruyucu kılıflar rengarenk olduğundan dolayı hem cihazınızı darbeye karşı koruyacağı gibi hem de cihazınıza oldukça güzel bir dış görünüş sağlayacaktır. Şubelerimizde iPad koruyucu kapak ve kılıfları bulunmakta olup dilediğiniz modelin de getirilmesini isteyebilirsiniz.

iPad servisi olarak tüm sorunlarınızı çözebileceğimizin garantisini veriyoruz. Çünkü firmamızda teknik servis bölümünde çalışan uzman kişiler, defalarca iPad sorunlarıyla karşılaşmış ve hepsini başarıyla çözerek kullanıcılarına teslim etmiştir. Bu yüzden “benim sorunum çözülemez.” Demeyin. Şubelerimize tabletinizi göstererek en azından sorunun ne olduğu konusunda ücretsiz bilgi sahibi olabilirsiniz.

iPad Tamiri Yapan Servisler

Başta iPad olmak üzere tabletlerin batarya problemleri kimi zaman kullanıcıları bir hayli zor durumda bırakmaktadır. Çünkü iPad, iPhone’a nazaran daha gelişmiş bir makine olduğundan dolayı batarya tüketim oranı daha yüksektir. Her ne kadar batarya süreleri aynı gibi görünse de; iPhone ve iPad’in şarj dolum süreleri baz alındığında iPad’in iPhone’dan oldukça geride kaldığı gözlemlenmiştir. Bu durum; iPad, daha fazla enerji harcadığından dolayı daha fazla güce ihtiyacı vardır şeklinde yorumlanabilir.

Son çıkan iPad modelleri HD uygulamaları kusursuz bir şekilde çalıştırmaktadır. App Store’da yer alan HD uygulamalarının sayısının artması kullanıcıları fazlasıyla tatmin etmektedir. Zira HD uygulamalar yeni iPad retina ekran teknolojisi ile birleşince ortaya muazzam bir görüntü çıkmaktadır. İnternette sörf yaparken veya günlük işleriniz için uygulamalar kullanırken, ekran kalitesi sayesinde yaptığınız işlerden zevk alacaksınız. Ayrıca tabletteki oyunların neredeyse bilgisayar oyunları seviyesine yaklaştığı göz önüne alınırsa, kısa süre içerisinde tabletlerin oyun konusunda da öncelikli hale gelebileceğini söylemek mümkündür. Dünyanın en büyük oyun firmaları, yeni oyun çıkartırken tablet versiyonunu da göz önünde bulundurarak, başta iOS olmak üzere tüm platformlara göre piyasaya sürmeye özen göstermektedir. HD görünüme sahip bu oyunlar sayesinde iPad’den oyun oynamanın ne kadar keyifli olduğunu hissedeceksiniz.

iPad Ekran Değişimi

iPad servis şubelerimiz iPad’i oyun konusunda mümkün olduğu kadar test etmeye çalışmaktadır. App Store’da ne kadar oyun olursa olsun, tarafımızca tablete yüklenerek; iPad modellerinin bu oyunlar karşısında gösterdiği performansı ölçüyoruz. Bunu yaparken tamamen profesyonel cihazlar kullandığımızdan dolayı, tabletin ne kadar ısındığı gibi teknik detayları da ölçme fırsatı elde ediyoruz. Eğer sizler de iPad’in diğer tabletlerden farkını gözlemlemek istiyorsanız iPad servis şubelerimize gelerek test sonuçlarımızı inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde iPad modelleri arasında karar veremiyorsanız, test sonuçlarımız bu konuda sizleri aydınlatacak, karar vermenizde yardımcı olacaktır.

iPad ve iPhone, Apple tarafından üretilen cihazlar olduğundan dolayı büyük bir benzerlik göstermektedir. Teknik detayları saymazsak iPad’i; iPhone’nun büyük ve telefon işlevi görmeyen hali olarak lanse etmek mümkündür. Zira kullandıkları işletim sistemleri de aynıdır. İkisinde de App Store bulunmasına karşın bazı uygulamaların iPad’de veya iPhone’da uyumlu olmadığı görülmektedir. (Oldukça düşük olasılık.) iPhone ve iPad Servis yine Apple tarafından geçtiğimiz senelerde üretilen ve büyük ilgi gören iCloud özelliği ile birleştirilmiştir. Artık tek bir hesap üzerinden tüm Apple cihazlarınıza erişmek mümkün. Bu yüzden hemen bir iCloud hesabı edinirseniz; mesajlarınızı, notlarınızı ve birtakım kişisel bilgilerinizi iCloud üzerinde taşıyabilmeniz mümkün hale gelecektir. Herhangi bir cihazda yaptığınız değişiklik otomatik olarak diğerine aktarılacak, günlük işlerinizde ciddi bir zaman kazanacaksınız.

iPad Ön Cam Değişimi

iCloud uygulaması hakkında bilgi sahibi değilseniz iPad servis şubelerimiz bu konuda da sizlere seve seve yardımcı olacaklardır. iCloud, kullanıcıların işini kolaylaştıran oldukça verimli bir uygulama olmasına karşın; dikkatli kullanılmadığı takdirde birtakım güvenlik sorunları meydana getirebilir. Kişisel bilgilerinize önem veriyor ve bunların 3.kişilerin eline geçmesini istemiyorsanız, muhakkak iCloud özelliğini aktif etmeden önce bir bilene danışmalısınız. Böylece güvenli bir şekilde bilgilerinizi her iki cihazda da saklamış olursunuz. iCloud, Apple tarafından oluşturulan bir hizmet olduğu için herhangi bir güvenlik açığı içermemektedir. Ücretsiz olup tüm Apple kullanıcıları istediği kadar kullanabilir. Tek yapmanız gereken iCloud hesabı edinmek ve cihazlarınızdan iCloud özelliğini aktif etmektir. Ayrıca web iCloud özelliği sayesinde telefon veya tabletiniz olmadan da bilgilerinize erişebileceğinizi hatırlatalım.

iPad Servis ve Tamir Hizmetleri

iPad modellerinin neredeyse tamamına servis hizmeti vermekteyiz. Teknik servis merkezimize gelen iPad’lerin arızaları genellikle; ön cam kırılması (dokunmatik), kablosuz ağları algılamaması, dokunmatik çalışmıyor gibidir. Tüm arızalar için hizmet veren uzman teknisyenlerimiz, iPad’inizin herhangi bir arızası için bize ulaştığında sizi en doğru yönlendirecek kişilerdir. Bu yüzden sorunlara daha iyi odaklanabilmemiz açısından cihazınızın servis öncesi tüm sorunlarının teknisyene bildirilmesi önem teşkil eder.

Onarım sırasında ve yedek parça kullanımında Apple tarafından önerilmeyen bir durum ortaya çıkmamasına özen gösterilir. Bu sayede servis deneyimi en verimli şekilde sonuçlanması hedeflenmektedir.

Yedek parçaları servis orijinali seçmeye özen gösteriyoruz. Düşük kaliteli yan sanayi ürünlerin cihazlarda kullanımı mevcut cihazın diğer parçalarına zarar verme olasılığı var. Ayrıca ucuz olsun diye düşük kalite ürün kullanmak kısa sürede o parçanın tekrar değişmesiyle sonuçlanır. Size uygun bir iPad modeli satın almak isterseniz Apple’ın sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

iPad Servis işleyişi nasıldır?

Arızalı iPad, servisimize gelir, müşteri şikayetleri değerlendirilir, servis işlemleri müşteri isteği doğrultusunda başlatılır. Onarım sonuçlandırılır ve test edilir. Tüm testlerden geçmişse müşteriye bilgisi verilir ve işlem sonuçlandırılır.

iPad Tamiri Nasıl Yapılır?

iPad Tamir işlemlerinde kullanılan tüm parçaların orijinal olması çok önemlidir. Orijinal parçalarla tamir edilen iPad’lerin tekrar sorun çıkarma olasılığı düşer. iPad tamiri konusunda uzman, deneyimli ve eğitimli teknisyenlerimize her konuda danışabilirsiniz. Arızalı iPad’iniz için yan sanayi parça kullanılması, ya da işçiliğin kötü olması size daha fazla masraf çıkaracağından kesinlikle orijinal parça kullanılmasını öneriyoruz.

Önceden işlem gören iPad’leri servisinize kabul ediyor musunuz?

Önceden işlem/tamir gören cihazları servisimize şartlı kabul ediyoruz. Müdahale görmüş arızalı cihazların tekrar servise gelmesi durumunda servis ve tamir işlemleri sırasında farklı problemler çıkarabilme ihtimalleri var. Bu durumda firmamız sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıntılı bilgiyi müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz.

iPad Servis ve Tamir işlemleri ne kadar sürer?

Yapılan işlemlere göre farklılık gösterebilir. Örneğin dokunmatik panel değişimi 1-2 iş günü içinde sonuçlandırılır. Servisimizdeki yoğunluk ve yedek parça durumuna göre süreçte değişimler gözlemlenebilir.

iPad Servis ve Tamir işlemlerinde kullanılan parçalar orijinal mi?

Arızalı iPad cihazların onarımında kullanılan parçaların servis orijinali olmasına özen gösteriyoruz. Bazı durumlarda (örn. kasa değişimi) yedek parça orijinaline ulaşamayabiliyoruz. Bu durumda müşteriye orijinal olmayan parçanın dezavantajları anlatılır istek doğrultusunda hareket edilir.

iPad ön cam değişimi ve tamiri nasıl yapılır?

Ön cam değişimi diye adlandırılan, aslında dokunmatik panel değişimi olan bu işlemde kırılan iPad dokunmatik paneli ısı vurularak kasadan ayrılır. Daha sonra kasada kalan kırık cam parçacıkları temizlenir. Yeni dokunmatik panel kasaya çift taraflı özel bantlar ve özel yapıştırıcılarla yapıştırılır ve sabitlenir. Bu işlem genellikle 4-6 saat sürebilir.

iPad açılmıyor, görüntü yok ne yapmak gerekir?

Görüntü gelmeyen iPad’lerin anakart üzerindeki görüntü ile ilgili bazı entegrelerin zarar görmüş olma ihtimali yüksek oluyor. Aslında çok geniş bir konu olan görüntü yok açılmıyor problemi için cihazın detaylı şekilde incelenmesi gerekmektedir. İnceleme sonrasında teknisyenlerimiz sizi doğru şekilde yönlendireceklerdir.

iPad çabuk şarj bitiyor tamiri nasıl yapılır?

Elektronik her cihazda sıkça rastlanan bir durumdur, sıklıkla batarya/pil kaynaklı olduğu düşünülen bu sorun aslında anakart güç kontrol entegresi sorunu olabildiği gibi başka ciddi sorunların habercisi de olabilir.

Çabuk şarj biten iPad için gerekli kontrollerin yapıldıktan sonra müşterinin bilgisine sunan yetkili personelimiz müşteriye en doğru bilgiyi bu aşamalardan sonra verebilir.

iPad servisinde garantili işçilik ve yedek parçalar

Teknisyenlerimize o kadar güveniyoruz ki, işçilik dahil olmak üzere yedek parçalarımız ayrıca garantilidir. Arkasında durmadığımız hiç bir işe adımımızı atmıyoruz.

iPad Servis ve Tamir Hizmetleri

Hangi model iPad olursa olsun, özel servis olarak tüm bu sorunları kökünden çözüyoruz. Uzun yılların verdiği deneyimler sayesinde Apple servis ihtiyaçlarınızı anında tespit ediyor ve bu sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli prensibimiz olduğu için sizlere tamir öncesinde de hizmet veriyoruz. Telefonunuzu tamire yollamadan önce onarım ve bakım departmanında görevlendirilen personellerimiz ile iletişime geçebilir ve personellerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

iPad Fiyat ListesiÖn Cam Değişimi FiyatıEkran Değişim Fiyatı
iPad 2 (A1395-A1396-A1397)125 TL175 TL
iPad 3 (A1416-A1430-A1403)125 TL200 TL
iPad 4 (A1458-A1459-A1460)125 TL200 TL
iPad (6. nesil) (Yeni Ürün) (A1893-A1954)450 TL500 TL
iPad (5. nesil) (A1822-A1823)250 TL450 TL
iPad Air (A1474-A1475)200 TL450 TL
iPad Air 2 (A1566-A1567)300 TLFiyat Sorunuz
iPad Air 3 (A2152-A2123, A2153)500 TLFiyat Sorunuz
iPad Pro (9,7 inç) (A1673-A1674-A1675)400 TLFiyat Sorunuz
iPad Pro (10,5 inç) (A1701-A1709)650 TLFiyat Sorunuz
iPad Pro (12,9 inç) 1.Nesil (A1584-A1652)650 TLFiyat Sorunuz
iPad Pro (12,9 inç) 2.Nesil (A1670 , A1671)1000 TLFiyat Sorunuz
iPad mini 2 (A1489-A1490)175 TL425 TL
iPad mini 3 Retina (A1599-A1600)200 TL425 TL
iPad mini 4 (A1538-A1550)300 TLFiyat Sorunuz
iPad mini 5 (A2133-A2124 – A2126)500 TLFiyat Sorunuz
iPad Fiyat Listesi
iPhone Fiyat ListesiÖn Cam Değişim FiyatıFull Ekran Değişim Fiyatı
iPhone X (Model A1865, A1901,A1902)900 TLFiyat Sorunuz
iPhone 8 Plus (Model A1864, A1897,A1898)450 TLA kalite Ekran (300 TL)

Orijinal Ekran (550 TL)
iPhone 8 (Model A1863, A1905,A1906)400 TLA kalite Ekran (250 TL)

Orijinal Ekran (500 TL)
iPhone 7 Plus ( A1661, A1784, A1785)350 TLA kalite Ekran (300 TL)

Orijinal Ekran (550 TL)
iPhone 7 (A1660, A1778, A1779)300 TLA kalite Ekran (250 TL)

Orijinal Ekran (500 TL)
iPhone 6s (A1633, A1688, A1700)200 TLA kalite Ekran (200 TL)

Orijinal Ekran (350 TL)
iPhone 6s Plus (A1634, A1687, A1699)250 TLA kalite Ekran (250 TL)

Orijinal Ekran (400 TL)
iPhone 6 (A1549, A1586, A1589)150 TLA kalite Ekran (150 TL)

Orijinal Ekran (250 TL)
iPhone 6 Plus (A1522, A1524, A1593)200 TLA kalite Ekran (200 TL)

Orijinal Ekran (300 TL)
iPhone SE (A1723, A1662, A1724)100 TL125 TL
iPhone 5s (A1453, A1457, A1518, A1528,
A1530, A1533)
100 TL125 TL
iPhone 5c (A1456, A1507, A1516, A1529, A1532)100 TL125 TL
iPhone 5 (A1428, A1429, A1442)100 TL125 TL
iPhone 4s (A1431, A1387)100 TL
iPhone 4 (A1349, A1332)100 TL
iPhone Fiyat Listesi
Samsung Tablet Fiyat Listesi
T800 Serisi  Ön Cam Lens Değişimi250 TL
T700 Serisi  Ön Cam Lens Değişimi200 TL
P600 Serisi Dokunmatik Değişimi250 TL
T320 Dokunmatik Değişimi150 TL
T310 Dokunmatik Değişimi150 TL
P5210 LCD Değişimi250 TL
P5210 Dokunmatik Değişimi150 TL
N8000 Serisi LCD Ekran Değişimi250 TL
N8000 Serisi Dokunmatik Ön Cam Değişimi150 TL
T210  Serisi LCD Ekran Değişimi100 TL
T210  Serisi Dokunmatik Değişimi100 TL
T230  Serisi Dokunmatik Değişimi100 TL
T230  Serisi LCD Ekran Değişimi100 TL
T110  Serisi Dokunmatik Değişimi100 TL
T110  Serisi LCD Ekran Değişimi100 TL
Samsung Telefon Fiyat Listesi
Note3 N9000 / N9005 Lens Değişimi (ön cam)100 TL
S4 I9500 Lens Değişimi (ön cam)100 TL
S4 I9500 Ekran Komple DeğişimiFiyat Sorunuz
Note 2 N 7100 Lens Değişimi (ön cam)100 TL
Note 2 N7100 Ekran Komple DeğişimiFiyat Sorunuz
S3 I9300 Lens Değişimi (ön cam)100 TL
S3 I9300 Ekran Komple DeğişimiFiyat Sorunuz
S4 Mini I9190 Lens Değişimi (ön cam)100 TL
S4 Mini I9190 Ekran Komple DeğişimFiyat Sorunuz
S3 Mini I8190 Lens Değişimi (ön cam)100 TL
S3 Mini I8190  Ekran Komple DeğişimFiyat Sorunuz
Samsung E5 SM-E500 Ekran Komple DeğişimFiyat Sorunuz
Samsung A5 SM-A500 Ekran Komple Değişim Fiyat Sorunuz
Samsung A3 SM-A300 Ekran Komple Değişim Fiyat Sorunuz
Samsung E7 SM-E700 Ekran Komple Değişim Fiyat Sorunuz
Samsung A7 SM-A700 Ekran Komple Değişim Fiyat Sorunuz
Note3 N9000 / N9005 Ekran Komple Değişimi 475 TL
Samsung Note 3 Neo SM-N7500 Ekran Komple DeğişimFiyat Sorunuz
Samsung Note 4 SM-N910 Ekran Komple DeğişimFiyat Sorunuz
LG Fiyat Listesi
 LG G2 D802 Ekran Değişimi175 TL
 LG G3 D855 Ekran Değişimi200 TL
ASUS Fiyat Listesi
 Asus Zenfone 2 Ekran Değişimi175 TL
Asus Zenfone 6 Ekran Değişimi150 TL
 Asus Zenfone 5 Ekran Değişimi125TL
Asus Zenfone 4 Ekran Değişimi169 TL

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız