HTC Desire 20 Pro 5G Performans Testinde Görüntülendi

HTC Desire 20 Pro 5G Performans Testinde Görüntülendi
HTC Desire 20 Pro 5G Performans Testinde Görüntülendi

O kadar çok telefon tanıtılıyor ki bu pazarda HTC marka telefonlarını unutmaya başladık. Çok geri planda kalmaya başlayan markanın yeniden çıkış yakalayacağı model ise HTC Desire 20 Pro 5G olacak.

İddialara göre yeni akıllı telefon sessiz sedasız bir şekilde performans testlerine girdi. Desire 20 Pro 5G performans testleri olduğu iddia edilen testlere göre yeni bir telefonun geleceği doğrulanmış gibi duruyor.

HTC Desire 20 Pro 5G İşlemcisi Belli mi?

Yeni akıllı telefon için doğrulanmış gibi duruyor ifadesini kullandık çünkü performans testlerinin rapor sonuçlarının yayınlanmadığı görülüyor. Yani elimizde net olarak sunulmuş olan bir performans testi çizelgesi bulunmuyor.

Buna rağmen yeni akıllı telefonun nasıl özelliklerle geleceği konusunda da bazı bilgiler paylaşılmış durumda. Buna göre yeni akıllı telefonların içerisinde Snapdragon 765 serisi işlemciler kullanılacak. Bu işlemciler 5G desteğinin de tam olarak sunulmasını sağlayacak.

HTC Desire 20 Pro
HTC Desire 20 Pro

Eğer Snapdragon işlemcilerinin kullanılması mümkün olmazsa yeni akıllı telefonların içerisinde MediaTek Helio G80 işlemcileri yer alacak. İki işlemci kullanılmış olsa da orta ve üst segment arasında göreceğimiz akıllı telefonun fiyatının ise biraz daha düşük olacağı bilgisi var.

Hem 5G destekli bir akıllı telefon sunması hem de fiyat konusunda rekabete girecek bir akıllı telefon olması yeni serinin HTC markasını yeniden öne çıkarmasını sağlayabilir. Fakat şunu da söylemek gerekiyor ki markanın bu süreçten sonra işi oldukça zor. Yeniden çıkış yakalamak ya da isim duyurmak kolay olmayacaktır. Özellikle akıllı telefon gibi rekabetin yüksek olduğu bir ortamda. HTC Desire 20 Pro 5G bu konuda ne kadar başarılı olacak bilinmez. Markanın geri döneceğinin ortaya çıkması bile konuşulmasına yetmiş gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir