Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Hp Tablet
Hp Tablet

HP, Palo Alto, California, ABD merkezli bir Amerikan çok uluslu bilgi teknolojisi şirketidir. Bilişim, veri depolama ve ağ donanımı geliştirme, üretme, yazılım tasarlama ve hizmet sunma konularında uzmanlaşmıştır. HP, dünyanın en iyi bilgisayar üreticilerinden biridir.

Şirketin yazıcıları ve kartuşları da işinin büyük bir parçası. HP’nin en yeni mobil lansmanı Pro 8. Tablet Eylül 2017’de piyasaya sürüldü. Tablet, 1200 x 800 piksel çözünürlüğe sahip 8,00 inç ekranla geliyor.

2GB RAM kullanan tablet, microSD kart ile 64 GB’a kadar genişletilebilen 16GB dahili depolama alanı sunuyor. Kameralar söz konusu olduğunda, HP Pro 8 hem önde hem de arka tarafta kamera kullanıyor.

HP Pro 8, Android 6.0’ı çalıştırır ve 6000mAh’lık çıkarılabilir olmayan bir pil ile çalışır. 128.00 x 210.70 x 11.90 (yükseklik x genişlik x kalınlık) ölçülerinde ve 488 gram ağırlığındadır.

HP Pro 8, bir Micro-SIM kabul eden tek bir SIM kart kullanan bir tablettir. Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, GPS, Bluetooth ve USB OTG bulunur. Telefondaki sensörler Proximity sensör, Accelerometer, Ambient ışık sensörü ve Jiroskop içerir. Hp tablet üretiminde oldukça farklı bir tasarıma gittiğini belirtelim.

Tasarım konusunda şık ve hafif dizayn ile süsleyen bu firma gelecekteki çıkaracağı modeller hakkında ön bilgi de veriyor bir bakıma. Daha çok iş odaklı ürünler tasarlayan Hp, tabletler için görünüşün yanında teknik özellikleri ile de göz doldurmaktadır.

En yeni işlemcileri bünyesinde bulundurmakla tam donanımlı bir iş bilgisayarı haline dönüşüyor. İstediğinizde klavye aksesuarını takabilir maillerinizi veya yazılarınızı mobil bir şekilde istediğiniz yerde yazabilirsiniz. Günümüz cihazlarının bir kısmında bulunmayan bu özellik aranan teknik cihazlar arasındadır. Kamera ve görüntü kalitesi bakımından filmler izlemekle beraber canlı yayınlarda sunumlara destek verebilirsiniz.