Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Google
Google

Dünyada en çok kullanılan arama motorlarından bir tanesi olan Google zirveyi kimseye bırakmıyor. Tam olarak 20 yıl önce kurulan ve kurulduğundan itibaren büyük yankı uyandıran Google, yıllar geçtikçe kendini geliştirmeye ve hatasız görevini tamamlamaya yakın olmuştur. Kaliforniya merkezli kuruluş olan bu şirket günümüzde sadece arama motoru değil çağın getirdiği yeniliklere de ayak uydurmaktır. Google’ın ürettiği cihazlardan arasında olan Google Pixel adında telefonlar piyasaya sürmüştür. Onun dışında tarayıcılar gibi çalışmaları da bulunmaktadır. Gizlilik detaylarını kimseyle paylaşmayan bu şirket sadece üretim değil çeşitli yardımların arkasında da yer almaktadır. Şu anda dünyanın en rahat çalışma ortamlarından birine sahip bu şirket çalışanlarına verdiği değer ve önemle göz doldurmaktadır.

Arama, Bilişim, Reklam, Teknoloji alanlarında oldukça başarılı işler yapmış olup ilerde performansını daha da artıracağı belirlenmiştir. Google pek çok teknoloji alanında faliyet gösteren teknoloji şirketidir. Pixel ve Pixel XL, Google tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş ve pazarlanan Android akıllı telefonlardır. 4 Ekim 2016’da düzenlenen basın toplantısında açıklandılar ve Google Pixel donanım hattındaki akıllı telefonlar olarak Nexus ürün serisinin ilk akıllı telefonları olarak hizmet verdiler.

Google’ın en yeni mobil lansmanı Pixel 3 XL telefon modelidir. Akıllı telefon Ekim 2018’de piyasaya sürüldü. Telefon 1440 x 2960 piksel çözünürlüğe sahip 6,30 inç dokunmatik ekran ile geliyor.

Google Pixel 3 XL, 2,5 GHz sekiz çekirdekli (4×2,5 GHz + 4×1,6 GHz) Snapdragon 845 işlemci tarafından desteklenmektedir ve 4 GB RAM ile birlikte gelir. Telefon 64GB dahili depolama var. Micro SD kart desteği bulunmuyor. Kameralar söz konusu olduğunda, Google Pixel 3 XL arkada 12,2 megapiksel (f/1,8, 1,4 mikron) ana kamera ve selfie çekimler için 8 megapiksel ön kamera içeriyor.

Google Pixel 3 XL, Android 9.0’ı çalıştırır ve 3430mAh’lık çıkarılamayan bir pil ile çalışır. 158.00 x 76.70 x 7.90 (yükseklik x genişlik x kalınlık) ölçülerinde ve 184 gram ağırlığındadır.

Google Pixel 3 XL, tek bir Nano-SIM kabul eden akıllı telefondur. Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, GPS, Bluetooth, NFC, USB OTG, USB C Tipi, 3G ve 4G bulunur. Telefondaki sensörler arasında 3D yüz tanıma, Parmak İzi sensörü, Pusula, Yakınlık sensörü, İvmeölçer, Ortam ışığı sensörü, Jiroskop ve Barometre bulunur.