Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

General Mobile
General Mobile

General Mobile, en yeni teknolojileri müşterilerine sunarak uluslararası bir marka yaratma fikriyle 2005 yılında kuruldu. Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk 3 akıllı telefon markasından biri olan General Mobile, üstün kalite standartlarında, ulaşılabilir, güncel teknolojilere sahip akıllı mobil çözümler geliştirmektedir.

General Mobile’ın en yeni modeli GM 9 Pro cep telefonu. Yeni çıkan bu telefon 4K video kaydı yapabiliyor ve 12+8 MP çift arka kamerası var.

General Mobile GM 9 fiyatı 1.999 TL ve altın, siyah, gümüş renklerde satın alabiliyorsunuz. 6″ AMOLED ekranı 1080 x 2160 Piksel çözünürlük sunuyor ve 402 PPI değerine sahip.

General Mobile, Sebahattin Yaman’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Türk şirketi. İstanbul merkezli bir cep telefonu ve tablet  markasıdır. 2005 yılına kadar, mobil cihazlar için yazılım geliştiren marka, 2005 yılının son çeyreğinden itibaren cep telefonu üretimine, 2006 yılının son çeyreğinde distribütörlükler vermeye başlamıştır. 2010 yılında Sebahattin Yaman tarafından satın alınmıştır. Türkiye’deki pazar payı giderek artmaktadır. Marka, en çok çift sim kartlı telefonlarıyla tanınmaktadır. Dünyanın ilk 3G teknolojisine sahip çift hatlı telefonu DST3GCOOL ile Plus X 2008 Teknoloji Ödülleri’nden ‘Yenilikçi Ödülü’nü almıştır. Uluslararası alanda başka ödülleri de vardır. Fatih Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte öğrencilere tablet bilgisayar dağıtmaktadırlar.

12 Mayıs 2015 tarihinde Google tarafından yapılan açıklamada şirketin Google ile ortak geliştirdiği, Android One programına dahil olan LTE destekli General Mobile 4G Android One telefonu tanıtılmıştır.

Kullanıcılarını güncel teknolojiyle buluşturan General Mobile, Android One programının üyesi “GM 5 Plus” ı İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress 2016) düzenlediği bir etkinlik ile tanıttı.

Android One programındaki GM 6 ürünü de Mobile World Congress 2017’de tanıttı.

Android One programının en yeni üyesi GM 8’dir.