Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Akıllı telefon tamiri

Akıllı telefon tamiri
Akıllı telefon tamiri

Telefon Graham Bell tarafından insanların sözlü iletişim kurması için icat edilmiştir. Sonralarda gelişen teknolojilerle beraber telefonlar, günümüzde cep telefonları rolüyle ceplerimize kadar girmiştir. Telefonlar teknolojilerin ışığında artık görüntülü konuşmalara dahi olanak sağlamaktadır. 

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber sosyal internet ortamları, mail sistemleri, görüntülü görüşmeler, konferans görüşmeleri gibi gelişmiş teknoloji ürünleriyle insanlığa hizmet etmektedir. Kısacası günümüzde telefonlar akıllı telefon rollerini alarak cebimizde taşıdığımız bilgisayarlar haline dönüşmüşlerdir.

Gelişen teknolojilerin akabinde telefon işletim sistemleri de çeşitlilik göstermeye başlamışlardır. Bunların bazıları aşağıdaki gibidir.

1. IOS :  Başlangıçta Apple firmasının iPhone için geliştirdiği ancak günümüzde iPod ve iPad’lerde de kullanılarak geliştirilmekte olan mobil bir işletim sistemidir.

2. Android : Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için Linux tabanlı geliştirilmekte olan açık kaynak kodlu (Özgür) ve ücretsiz bir mobil işletim sistemidir.

3. Windows Phone : Windows Mobile serisinin devamı olarak Microsoft firması tarafından geliştirilmekte olan  mobil işletim sistemidir.

Teknolojinin gelişmesi, telefonların küçülerek cep telefonuakıllı cep telefonu formlarına dönüşmesine olanak sağlarken artan özellik sayısı da beraberinde çeşitli cep telefonu arızalarını meydana getirmiştir. Bu sebepten cep telefonu tamiri de en gerekli hususlardan birisi durumuna gelmiştir. Bu noktada akıllı cep telefonu arızalarını iki başlık altında incelemeye aldığımız taktirde tabletlerde olduğu üzere donanımsal ve yazılımsal olarak ayırabiliriz. 

Akıllı Telefon Donanımsal Arızaları: Akıllı telefon ekran kırılması, akıllı telefon ekran çatlaması, akıllı telefon pil ömrünün kısalması gibi arızalardır.

Akıllı Telefon Yazılımsal Arızaları: Akıllı telefon yazılım arızaları donmakasmabilgisayara bağlanamama ve uygulamaları olmadık yerlerde durdurma gibi arızalardır.

Wonttech markası olarak telefon arızaları, cep telefonu arızaları, akıllı telefon arızaları alanlarında ekran değişimipil değişimi ve mobil yazılım düzeltmeleri gibi tamir hizmetlerini sağlamaktayız.

7 Mayısta Görücüye Çıkacak! Avrupa’da Redmi Band İsmiyle Satışa Sunulacak! Bingöl Ekran Değişimi Bitlis Ekran Değişimi En İyi Bilgisayarlar 2020 Galaxy Tab S7’nin Teknik Detayları Sızdırıldı! Geekbench’te Görüntülendi! Honor 10 Huawei Akıllı Telefonları Huawei Honor 10 Huawei Mate S Serisini Gelecek Ay Piyasaya Sürebilir! Huawei Nova 7 Pro’nun Ön Tasarımı Ortaya Çıktı! Huawei Nova 7 Serisi Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri Huawei Nova 7 ve Nova 7 Pro 5G iPhone 7 Plus iPhone 7 ve Plus Ses Entegresi Değişimi iQOO Neo 3 5G’nin Fiyatı Belli Oldu! LG Velvet Meizu 17 Serisi Canlı Canlı Görüntülendi! Meizu 17’nin Ön Tasarımına Bir Bakış! Motorola Edge Plus’ın Tüm Özellikleri Sızdırıldı! Motorola One Fusion Serisi Çok Yakında Piyasada Yerini Alacak! Nubia Play 5G Bugün Satışa Sunuldu – Fiyatı ve Özellikleri Oppo A52 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri Oppo Ace 2 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri Oppo F9 Oppo Find X2 Lite Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri Oppo Find X2 Neo’ya İki Renk Seçeneği! Realme X3 Realme’den Yeni 5G Telefon! Redmi K30i’nin Ekran ve Kamera Özellikleri Sızdırıldı! Redmi Note 9’un Tanıtım Tarihi Belli Oldu! Samsung Akıllı Saatlere El Yıkama Uygulaması! Samsung Display’den Önemli Bir İşletim Kaybı! Samsung Galaxy A8 Plus (2018) Samsung Galaxy Fold 2’ye Dair Önemli Detaylar Ortaya Çıktı! Samsung Home tuşu çalışmıyor TENAA’da Görüntülendi! Vivo Y50 Tanıtıldı – İşte Fiyatı ve Özellikleri! Vivo’nun Yeni Telefonu TENAA’da Ortaya Çıktı! Xiaomi Mi 8 Xiaomi Mi 10 Xiaomi Mi 10 Youth Edition Çok Yakında Satışa Sunulabilir! Xiaomi Mi Band 4C Xiaomi’nin Yeni Muhteşem Saati

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız