Facebook

Telefoncubey

Instagram

Telefoncubey

WhatsApp

0531 897 54 94

Akıllı telefon tamiri

Akıllı telefon tamiri
Akıllı telefon tamiri

Telefon Graham Bell tarafından insanların sözlü iletişim kurması için icat edilmiştir. Sonralarda gelişen teknolojilerle beraber telefonlar, günümüzde cep telefonları rolüyle ceplerimize kadar girmiştir. Telefonlar teknolojilerin ışığında artık görüntülü konuşmalara dahi olanak sağlamaktadır. 

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber sosyal internet ortamları, mail sistemleri, görüntülü görüşmeler, konferans görüşmeleri gibi gelişmiş teknoloji ürünleriyle insanlığa hizmet etmektedir. Kısacası günümüzde telefonlar akıllı telefon rollerini alarak cebimizde taşıdığımız bilgisayarlar haline dönüşmüşlerdir.

Gelişen teknolojilerin akabinde telefon işletim sistemleri de çeşitlilik göstermeye başlamışlardır. Bunların bazıları aşağıdaki gibidir.

1. IOS :  Başlangıçta Apple firmasının iPhone için geliştirdiği ancak günümüzde iPod ve iPad’lerde de kullanılarak geliştirilmekte olan mobil bir işletim sistemidir.

2. Android : Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için Linux tabanlı geliştirilmekte olan açık kaynak kodlu (Özgür) ve ücretsiz bir mobil işletim sistemidir.

3. Windows Phone : Windows Mobile serisinin devamı olarak Microsoft firması tarafından geliştirilmekte olan  mobil işletim sistemidir.

Teknolojinin gelişmesi, telefonların küçülerek cep telefonuakıllı cep telefonu formlarına dönüşmesine olanak sağlarken artan özellik sayısı da beraberinde çeşitli cep telefonu arızalarını meydana getirmiştir. Bu sebepten cep telefonu tamiri de en gerekli hususlardan birisi durumuna gelmiştir. Bu noktada akıllı cep telefonu arızalarını iki başlık altında incelemeye aldığımız taktirde tabletlerde olduğu üzere donanımsal ve yazılımsal olarak ayırabiliriz. 

Akıllı Telefon Donanımsal Arızaları: Akıllı telefon ekran kırılması, akıllı telefon ekran çatlaması, akıllı telefon pil ömrünün kısalması gibi arızalardır.

Akıllı Telefon Yazılımsal Arızaları: Akıllı telefon yazılım arızaları donmakasmabilgisayara bağlanamama ve uygulamaları olmadık yerlerde durdurma gibi arızalardır.

Wonttech markası olarak telefon arızaları, cep telefonu arızaları, akıllı telefon arızaları alanlarında ekran değişimipil değişimi ve mobil yazılım düzeltmeleri gibi tamir hizmetlerini sağlamaktayız.

Aydın Ekran Değişimi Balıkesir Ekran Değişimi Bilecik Ekran Değişimi Geekbench’te Görüntülendi! Gümüşyaka cep telefon tamiri Honor 30 Pro Plus iPhone iPhone 3G iPhone 3GS iPhone 4 iPhone 4s iPhone 5 iPhone 5c iPhone 5s iPhone 6 iPhone 6 Plus iPhone 6s iPhone 6s Plus iPhone 7 iPhone 7 Plus iPhone 7 ve Plus Ses Entegresi Değişimi iPhone 8 iPhone 8 Plus iPhone 11 iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro Max iPhone SE iPhone X iPhone XR iPhone XS iPhone XS Max Lenovo A7 Tanıtıldı – Özellikleri LG Folder 2 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri OnePlus 8 Pro’nun Canlı Görüntüleri! Oppo A92s 5G Oppo Ace 2 Oppo Ace 2 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri PUBG Mobile Cold Front Survival Modu Geliyor Samsung Galaxy A41 Samsung Home Tuş Arizasi Samsung Home tuşu çalışmıyor Samsung Hoparlor Arizasi Silivri Cep Telefonu Tamiri Xiaomi CEO’sunun 2019’da Kullandığı 15 Mühendislik Akıllı Telefon! İyi Bir Kamera Vaat Ediyor!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız