Yeni iPhone XI prototipi ile kameralar değiştirildi!
Yaklaşan Apple iPhone’ları Ekran Dokunmatik Kimliği Alabilir

Apple , 2017 yılında ilk olarak Face ID’yi tanıttığından beri , artık parmak izi taramasına gerek duyup duymamaya devam edeceğiniz konusunda birçok tartışmalar oldu. Apple, çerçevesiz çentikli ekran tasarımını benimsediğinden, parmak izi tarayıcıyı yerleştirmesi gereken tek seçenek telefonun arkasında veya ekranın altındaydı. Apple, biyometrik güvenlik için yalnızca Yüz Tanıma’ya güvenmeyi seçerken, Android üreticileri, halihazırda ekran üzerinde parmak izi tarama çözümleri sunan birçok marka ile birlikte, çeşitli yaklaşımlar deniyor. Vivo trendi başlattı, yakında Huawei ve Xiaomi gibi diğerleri de gemiye atladı. Ve şimdi, 2019 bayrak gemileriyle SamsungTüm Android bayrak gemilerinde varsayılan bir özellik yapmak için ayarlanmış. Ancak Apple’ın gelecek nesil iPhone’larda Dokunmatik Kimliği geri getirebilecek bir şey üzerinde çalıştığını doğruladığımızdan dolayı işler daha da ilginçleşebilir.

Tüm Ekrana Yayılan Kimlik?


Apple’ın verdiği son patente dayanarak, Apple nihayet iPhone’un tasarımından ödün vermeden bir parmak izi tarama yöntemi dahil etmenin bir yolunu bulmuş gibi görünüyor. Patent, “ bir kullanıcı giriş yüzeyinin yüzeyine temas eden bir nesnenin özelliklerinin bir görüntüsünü elde etmek için düzenlenen bir akustik görüntüleme sistemi ” hakkında detaylı olarak konuşur . Aynı zamanda, bu akustik görüntüleme sisteminin ” kullanıcının parmak izinin çıkıntılarını giriş yüzeyine eşleyerek bir elektronik cihazın bir giriş yüzeyiyle temas eden bir kullanıcının parmak izinin bir görüntüsünü çözmek üzere yapılandırılabildiği ” söylenir. Dolayısıyla, temel olarak, Apple, ses sinyallerini gönderecek olan iphone ekranlarının altına akustik transdüserler yerleştirecek ve parmak izi sırtlarındaki yansımalarına dayanarak, sistem kullanıcının parmak izinin bir görüntüsünü oluşturabilecektir.

Ve bu teknolojiyle ilgili en iyi şey, etrafta sıçrayan akustik dalgalara dayanması nedeniyle, sadece belirlenmiş bir alanda değil, parmak izi taramasının ekranda herhangi bir yerde yapılmasına izin vermesidir. Gerçekten durum buysa, Apple’ın parmak izi tarama çözümünü sektördeki en iyilerden biri yapar.

Biyometrik Tarama: Sadece Dokunma Kimlikten Daha Fazlası?
Biyometrik Tarama: Sadece Dokunma Kimlikten Daha Fazlası?

Biyometrik Tarama: Sadece Dokunma Kimlikten Daha Fazlası?


Patentin detaylı bir şekilde okunması durumunda , Apple’ın bizim için ne saklayabileceği konusunda bazı ilginç gerçekleri ortaya çıkardık. Patent, bu sistemin el izleri, kulak izleri vb. Gibi birden fazla biyometrik olarak benzersiz yüzey özelliklerini tanıyabileceğini söylemeye devam ediyor). Bir örnekte, akustik görüntüleme sisteminin, kullanıcının elektronik cihazı kullanıcıya her yükselttiği zaman, kullanıcının kulağının biyometrik olarak benzersiz özelliklerini (örneğin, boyut, şekil, cilt desenleri vb.) Eşleştirebileceği söylenmektedir. kulak”. Başka bir örnekte, akustik görüntüleme sisteminin “ kullanıcının elektronik cihazı kullanıcının eline her kavradığında, kullanıcının el baskısının biyometrik olarak benzersiz özelliklerini (örneğin, cilt desenleri, skar desenleri vb.) Eşleyebileceği” belirtilmiştir..

Bu, bir telefonun yalnızca telefonunuzu sol elinde mi yoksa sağ elinde mi tutacağınızı belirleyemediği, aynı zamanda kullandığınız ele göre farklı şekilde davranabileceği anlamına gelir. Bir kullanıcının kulağının özelliklerini tarayabilmenin yepyeni bir kişiselleştirme ve biyometrik kimlik doğrulama dünyasının kilidini açabileceğinden bahsetmiyorum.

Sadece Dokunma Kimlikten Daha Fazlası?
Sadece Dokunma Kimlikten Daha Fazlası?

Apple’ın yeni nesil iPhone’larının Eylül 2019’a kadar sürmesi beklenmiyor ve S modelinden sonraki yıl olduğu düşünülürse, Apple’ın iPhone serisinde bir dizi yeni özellik ve tasarım değişikliği kullanması bekleniyor. Yeni iPhone’lar için ‘Kulaklarımızı’ açtık.