Xperia XA3 Modeli Xperia 10
Xperia XA3 Modeli Xperia 10

Xperia XA3 Modeli Xperia 10 İsminde Duyurulabilir!

Sony’nin orta ölçekli telefon dünyasına hükmedecek XA3 modelinin isminde değişiklik olabileceği iddiaları gün yüzüne çıktı…

Sony‘nin geçen düzenlenen CES 2019’da Xperia XA3 ve Xperia XA3 Ultra ya da Plus akıllı telefonları piyasaya sürmesi bekleniyordu. Tabiki durum bu şekilde gerçekleşmedi. Son açıklamalarda Japon teknoloji devi 25 Şubat’ta başlayacak olan Mobil Dünya Kongresinde bir basın etkinliği düzenleyecek.

Şirketin, Xperia XZ4 amiral gemisi, XA3 ve Xperia XA3 Ultra/Plus orta ölçekli telefonları sürmesi bekleniyor. Bunlara ek olarak da Xperia L3 giriş seviyesi akıllı telefonu gibi birbirinden farklı telefonları duyuracak.

Bugün ise bir kaynak tarafından sızan bilgiler, XA3 ve Xperia XA3 Plus modellerinin sırasıyla Xperia 10 ve Xperia 10 Plus olarak yeniden adlandırılabileceğini ileri sürdü.

Xperia XA3 Modeli Xperia 10
Xperia XA3 Modeli Xperia 10

Kaynak, yaklaşmakta olan XA modellerini Xperia 10 ve Xperia 10 Plus olarak yeniden yapılandırmanın nedenini de açıklar. Bunun sebebinin yenilenen tasarımlarından kaynaklanabileceğini iddia ediyor.

WinFuture tarafından açıklanan teknik çizimler ise, Xperia 10 ve Xperia 10 Plus‘ın yüksek en/boy oranlı bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Söylentilere göre, Xperia XZ4 amiral gemisi akıllı telefonun yanı sıra Xperia 10 ve 10 Plus telefonların 21:9 en/boy oranının olacağı ifade ediliyor.

Sony Xperia 10 ve 10 Plus’ın sızdırılmış teknik çizimleri, her iki telefonun da aynı donanıma sahipolduğunu gösteriyor. Sony Xperia 10 serisinin üst çerçevesi oldukça kalın, ancak diğer çerçeveleri oldukça ince. Tek farkXperia 10’un biraz daha küçük bir cihaz olmasıdır. Xperia 10 serisinin arka panelinde, çift tonlu LED flaş ile yatay çift kamera kurulumu bulunuyor.