Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 akıllı telefonlarında yer alacak kamera düzeni konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı. Xiaomi Mi 9 nasıl bir akıllı telefon olacak?

Xiaomi, iddialı akıllı telefonlar konusunda çıtayı bir adım daha yukarı taşımaya hazırlanıyor. Markanın amiral gemisi serisi için sunacağı yeni model Xiaomi Mi 9 akıllı telefonları çok iddialı modeller olacak. Sadece teknik gücü değil, tasarımı konusunda da fark yaratmasını beklediğimiz Xiaomi Mi 9 akıllı telefonlarının kamera özelliklerinin de öne çıkacağı görülüyor.

Markanın yetkilileri tarafından sızdırılan bilgilere göre çok iddialı kamera sistemleriyle karşı karşıya kalacağız.

Xiaomi Mi 9 Kameraları Neler Sunacak?
Buna göre Xiaomi Mi 9 kameralarında 3 arka kameranın kullanıldığını görmek mümkün olacak. Üçlü dizilim sunacak olan arka kamera kısmında ana kameranın 48 MP değerinde olduğunu göreceğiz. Muhtemelen bu kamerada Sony lensleri ya da Samsung’un lensleri kullanılacak. 48 MP değerinde ana kameranın 4K 60 FPS çekim yaptığını görmek mümkün olacak ki bu zaten beklenen bir çekim değeri.

İkinci kamera kısmında ise 18 MP değerinde bir kamera kullanıldığını görmek mümkün olacak. 2.kameranın görevlerinin neler olacağı konusunda henüz bilgiler net değil. Muhtemelen bu serinin içerisinde yer alacak olan geniş açılı kamera 18 MP değerindeki ikinci kamera olacak. Tüm bunların dışında üçüncü kamera kısmında ise 8 MP değerinde bir lense yer verilecek. 3.kameranın ise uzaklık ölçer kamerası olması bekleniyor.

Xiaomi Mi 9 Kameraları Neler Sunacak?
Xiaomi Mi 9 Kameraları Neler Sunacak?

Bu şekilde nesnelerin boyutlarının algılanması ve modellerin çıkarılması mümkün hale gelecek. Yani 3 boyutlu model algılamasının sunulduğunu göreceğiz. Şimdilik her 3 kameranın da nasıl özellikleri olacağı net değil. Kullanılacak olan lenslerin açıklanmasından sonra detayların da netlik kazanması bekleniyor.

Arka kameralar kısmında bu şekilde bir dizilim sunulmasına karşın ön kamera kısmında ise 24 MPdeğerinde bir ana kamera olacağı ve bu kameranın IMX576 lenslerine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. Yapay zeka destekli kameraların nasıl performans göstereceğini tanıtım sonrasında görmek mümkün olacak. MWC 2019 kapsamında tanıtımı yapılacak olan yeni akıllı telefonların detaylarını tanıtımın hemen sonrasında paylaşacağız.