Xiaomi Mi 9 hızlı şarj özelliği ile konuşulacak! - Telefoncu Bey

Xiaomi Mi 9 hızlı şarj özelliği ile konuşulacak!

Xiaomi Mi 9 hızlı şarj özelliği

Xiaomi Mi 9 hızlı şarj özelliği

2019 yılına Mi 9 ve Mi Mix 4 ile damgasını vurmak isteyen teknoloji devi, yeni amiral gemileri için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bugün yaşanılan gelişmeye göre, Xiaomi‘nin CEO’su Mi 9 ile kullanıcılara sunulacak olan hızlı şarj desteği ile ilgili heyecan verici açıklamalarda bulundu. Görünen o ki, Xiaomi Mi 9 hızlı şarj özelliği ile çok konuşulacak.

Xiaomi Mi 9 hızlı şarj özelliği ile konuşulacak!


Bu yılın merak edilen cihazlarından biri olan Xiaomi Mi 9 ile ilgili heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan sızıntılarla da birçok önemli özelliği gün yüzüne çıkartılan Xiaomi Mi 9‘un şimdi ise hızlı şarj özelliği ile ilgili önemli bir detay paylaşıldı. Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta uygun fiyatıyla dikkat çeken Redmi Note 7 tanıtılmıştı. Orta segment kullanıcılara hitap eden yeni akıllı telefonda 18W hızlı şarj desteğiyle de ön plana çıkmayı başarmıştı.

Xiaomi Mi 9 özellikleri
Xiaomi Mi 9 özellikleri

Bugün ise, Xiaomi‘nin CEO’su da Weibo üzerinden paylaşmış olduğu Redmi Note 7 reklamının altına takipçisinden gelen önemli bir soruyu yanıtladı. Söz konusu soru ile birlikte Mi 9’da 24W hızlı şarj desteğinine yer verilip verilmeyeceğini soran takipçisine, yeni amiral gemisinde daha hızlı bir şarj desteğine yer vereceklerini müjdeleyen CEO, tabiri caizse bombayı patlattı.

Hatırlarsanız, daha önceden paylaşmış olduğumuz haber ile birlikte Mi 9‘un 32W hızlı şarj ile birlikte piyasa sürüleceğini siz değerli okurlarımıza belirtmiştik. Bugünse, söz konusu bu özellik Xiaomi’nin CEO‘su tarafınca kısmen doğrulandığını da özellikle belirtelim. Hemen aşağıdan Xiaomi Mi 9‘un sızdırılan özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Sızdırılan Xiaomi Mi 9 özellikleri
Ekran: 6.4 inç, 19:9 Full HD+ AMOLED
İşlemci ve Grafik Birimi: Snapdragon 855 – Adreno 640
RAM: 6 veya 8 GB RAM
Depolama: 128 GB depolama alanı
Arka üçlü kamera: 48 MP ana kamera + 12 MP ikincil kamera + uzaklık ölçer sensörü
Ön Kamera: 24 MP IMX576
Batarya: 32 W Hızlı şarj 4.0 destekli 3500 mAh
Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 5, NFC, USB Type-C
İşletim Sistemi: MUIU 10 tabanlı Android 9.0 Pie
Fiyat : 436 dolar