Samsung Hoparlör Arızası - Telefoncu Bey
Samsung Hoparlör Arızası
Samsung Hoparlör Arızası

Samsung Galaxy hoparlör bozuldu

Samsung Galaxy akıllı telefonlarında yaşanılan sorunlardan bir tanesi de hoparlörde yaşanan hasarların bu aksamın çalışmasına engel olmasıdır. Bu makalemiz teknik servisimizi arayan bir telefon kullanıcısının Samsung Galaxy hoparlör bozuldu, ne yapmalıyım sorusu üzerine yazılmıştır.

Samsung Galaxy hoparlöründe yaşanan çalışmama sorununun sebepleri, çözüm yolları ve fiyatlandırması sizlerle detaylı bir şekilde paylaşılmıştır.

Samsung Galaxy hoparlör sorunu

Samsung Galaxy telefonlarının hoparlörü zamanla sıvı – nem teması sebebi ile oksitlenebilir. Alınan darbelerin ardından kırılabilir – çatlayabilirsiniz. İçerisine kaçan tozlardan dolayı hoparlörde yırtılma yaşanabilir. Aşırı sesten dolayı hoparlörde yırtılma (halk arasında patlama olarak bilinir) sorunu gözlemlenebilir. Bu taraz sorunlarda ya hoparlörden ses gelmez, ya kısık gelir ya da cızırtılı bir ses çıkar.

Yukarıda yaşanan sorunların çözüm yolu ise profesyonel bir SAMSUNG teknisyeni tarafından hoparlör değişiminin yapılmasıdır. Peki Samsung Galaxy hoparlör değişimi GSM İletişim’de nasıl yapılır, nelere dikkat edilir ?

Samsung Galaxy hoparlör değişimi nasıl yapılır

Samsung Galaxy akıllı telefonlarının hoparlör değişimi alanında uzman ve tecrübeli SAMSUNG teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis ortam koşullarının sağlandığı alanda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Hoparlör değişimi süresi teknik servisimizde ortalama 45 dakika, 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise sadece 3 (üç) iş günüdür.

  1. Telefon modeline uygun orjinal hoparlör kullanılır.
  2. Hoparlör değişimi öncesi ve sonrası telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
  3. Onarım sonrasında telefonun hoparlöründen gelen ses kalitesi ilk günkü performansına geri döner.

Samsung Telefonlar’da aramalarında ses çatırdama ve kesilme neden olur?

Eğer arama sırasında gelen ses düzensizce kesiliyor ve temiz bir şekilde duyulmuyorsa, ilk olarak lütfen Samsung onaylı koruyucu aksesuarın  cihazının arkasındaki tüm parçaları sardığını kontrol ediniz.

Bazı Samsung onaysız aksesuarlar, filmler, koruyucular, stickerlar cihazın arkasına kamera ve flaşı bile kaplayarak takıldığında, bu cihazın içindeki Hava Çıkışını engeller. Hava çıkışının engellenmesi ile, alınan ses temiz bir şekilde duyulmaz, düzensiz kesilebilir ve ses kısık da olabilir. Lütfen Samsung onaysız kamera ve flaşı kaplayan koruyucu aksesuarları kullanmamayı aklınızda tutunuz.

Onaysız aksesuarları kullanmak performans problemlerine ve garanti tarafından kapsanmayan hatalara sebep olabilir, sadece Samsung onaylı aksesuarların kullanılmasını öneririz.

Ek olarak, eğer cihaz suya batırılmışsa veya hoparlör ıslaksa, ses arama süresince temiz duyulamayabilir, çünkü su altına maruz kaldığında hoparlör deliğine su girmiş olabilir. Eğer yukarıdaki olgu gerçekleşirse ya da sudan çıkarıldıktan sonra cihaz ıslanırsa, ilk olarak lütfen yumuşak, kuru bir bez ile cihazı yavaşça silin ve cihazı kullanmadan önce iyice kuruyana kadar belirli bir süre boyunca bekletin. Ek olarak hoparlördeki suyu daha hızlı kurutmak için, cihazın hoparlörü aşağıya bakacak şekilde tutulması ve kalan suyun çıkması için bir kaç kere cihazı yavaşça sallanması yardımcı olacaktır.

Bunun yanısıra, ön hoparlörün ağında nem kalırsa, ses hala temiz bir şekilde duyulamayabilir.

Bu durumda, arama sırasındaki hoparlör titreşimi ile çıkabileceği gibi, lütfen cihazın ses durumunu arama yaparken bir süre boyunca takip ediniz. Bu ipuçları denedikten sonra eğer hala sorun yaşıyorsanız, lütfen Telefoncubey servis merkezi ile görüşünüz.