Samsung Galaxy M30
Samsung Galaxy M30

Samsung Galaxy M30 teknik özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı. Samsung Galaxy M30 nasıl bir akıllı telefon?

Akıllı telefon markalarında hareket giderek artıyor. Bu alanda en aktif markalardan biri olan Samsung ise ardı ardına yeni nesil akıllı telefonlarını tanıtmaya devam ediyor. Marka yeni amiral gemisi modellerini tanıtmasının hemen ardından M serisi akıllı telefonları ortaya çıkardı. Bu noktada markanın yeni akıllı telefonları ise Samsung Galaxy M30 modeli oldu. Gerek tasarımı gerekse de donanım özellikleriyle dikkat çeken akıllı telefonların tüm detaylarına bakalım.

Samsung Galaxy M30 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların en önemli farkı, tasarım kısmında karşımıza çıkan farklar. Bu seride de yine yeni ekran teknolojisine devam ediliyor. Yine Infinity V tasarımına sahip olan bir ekran görüyoruz. Üst kısımda kamera alanının kullanıldığı telefonda, sadece kameranın içinde yer aldığı V şeklinde bir alan karşımıza çıkıyor. Bunun dışında herhangi bir detay ya da çentik alanı olmadığını görüyoruz. Telefonların yine ekranları çok geniş bir yüzey alanına sahip. Çerçeve yok denecek kadar az.

Samsung Galaxy M30
Samsung Galaxy M30 Görseli

Arka kapak kısmında ise yavaş yavaş standart hale gelen bir tasarım söz konusu. Arka kısımda 3 arka kameralı bir dizayn söz konusu. Üst üste sıralı olan üç arka kameranın dışında arka kısımda bir de parmak izi sensörü bulunmakta. Bunun dışında genel tasarım çok değişiklik göstermiyor.

Samsung Galaxy M30 Tüm Teknik Özellikler

Yeni akıllı telefonların teknik özellikler konusunda da başarılı modeller olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yine Samsung Galaxy M30 akıllı telefonlarında da Exynos 7904 işlemcilerine yer verilmiş. Bu işlemci serisiyle beraber 1.8 GHz hız değeri sunuluyor. 8 çekirdekli işlemcilerin 2 çekirdek kısmında 1.8 GHz hız sunulurken diğer 6 çekirdek kısmında ise 1.6 GHz değerinde hız sunuluyor. A73 ve A53 mimarilerini görüyoruz.

Grafik birimine geçiş yaptığımız zaman ise yeni akıllı telefonların içerisinde Mali G73 MP2 serisine yer verildiğini görüyoruz. Çok daha iyi bir performans değerine sahip olan grafik biriminin orta segment için ideal serilerden biri olduğunu da söylemek yanlış olmayacaktır.

Samsung Galaxy M30
Samsung Galaxy M30 Ön ve Arka Görünüm

İşlemciler ve grafik birimi seçimi dışında Samsung Galaxy M30 akıllı telefonlarının içerisinde 4 ve 6 GB RAM bellek seçeneklerinin sunulduğunu da ekleyelim. 64 ve 128 GB depolama birimine yer verilen akıllı telefonların, 512 GB yükseltilebilir hafızası bulunmakta. Son olarak Samsung Galaxy M30 akıllı telefonlarında 5000 mAh değerinde bataryaların bulunduğunu ve bu bataryaların 15 watt hızlı şarj desteğine sahip olduğunu ekleyelim.

Ekran Özellikleri

Teknik özelliklerde olduğu gibi ekran özellikleri de dikkat çekici. Super AMOLED ekranın kullanıldığı akıllı telefon, V şeklinde mini çentik alanıyla geliyor. 6.38 inçlik ekranların Full HD+ çözünürlük değeri var ve bu değer 394 PPi piksel yoğunluk derecesinin elde edilmesini sağlıyor.

Ekran Özellikleri
Samsung Galaxy M30 Ekran Özellikleri

Kamera

Kamera kısmında çoklu kullanım devam ediyor. Bu seride de arka kamera kısmında 3 arka kamera tercihi yapılmış. 13 MP ana kameranın f/1.9 diyafram açıklık değeri bulunuyor. Bunun dışında ikinci kamera kısmında 5 MP değerinde bir kameraya yer veriliyor.

Derinlik sensörü özelliğinde olan bu kamera f/2.2 diyafram açıklığına sahip. Son kamera ise ultra geniş açılı 5 MP f/2.2 diyafram açıklığı olan bir kamera. Ön kamera kısmına baktığımız zaman da 16 MPdeğerinde f/2.0 diyafram açıklığı bulunan bir kamera kullanıldığını görüyoruz.