Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1 - Telefoncu Bey
Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1
Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1

Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1 Fiyat Özellikler

Hindistan’daki bütçe telefonu segmenti (Rs10000-15000), son birkaç yıl içinde gerçekten patladı ve tüm Çinli üreticilere bir bütçe teklifinin neye uyması gerektiğinin tanımlarını zorlayan çok sayıda kredi veriliyor. Asus , Zenfone’u Bu segmentte çok büyük bir etkiye sahip olan ve Xiaomi’nin bütçe kralı olarak sona erebileceğine inanmamızı sağlayan Max Pro serisi . Ancak, Xiaomi’nin başka planları vardı ve Redmi Note 7’yi inanılmaz bir fiyata ilan ederek herkesi şok etti . SamsungBu segmentte kelimenin tam anlamıyla sıfır etkisi oldu, ancak yeni Galaxy M serisi ile bunu değiştirmeyi hedefliyor. Bugün Zenfone Max Pro M1 modelini, fiyatı, Redmi Note 7 ve Galaxy M20’nin yakınındaki en yeni katılımcılarla buluşturuyoruz. Yeni bir bütçe kralı kurmanın zamanı geldi mi? Hadi bulalım.

Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1: Hindistan’da fiyat


Asus Zenfone MaxPro M1 ( yorum ) süredir civarında olmuştur ve fiyat indirimleri kendi payına aldı. 3 RAM modelinde mevcuttur – şu anda Rs9.999 için satılan 3 GB’lık bir sürüm; R, 11.999 için 4GB’lık bir RAM varyantı; ve 13,999 Rs için mevcut olan en üst seviye 6GB RAM versiyonu. Galaxy M20 sadece Hint pazara ve iki model halinde mevcuttur etti: Rs 10.990 ve Rs 12.990 mal olan bir 4GB RAM sürümü için satan bir 3 GB RAM sürümü. Redmi Note 7’nin Hindistan’da henüz resmi olarak piyasaya sürülmediği, ancak 4GB RAM değişkeninin 13.990 civarında fiyatlandırılması beklenen 4GB RAM değişkeninin yaklaşık 11.990 Rs’den başlaması bekleniyor.

Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1: Tasarım ve Ekran

Xiaomi, uzun zamandan beri aynı tasarım şablonunu kullandığı için eleştiriliyordu ve oğlan bizi Not 7 ile şaşırtmıştı. Telefon, parlak cam arka kaplaması ve degrade renk desenleriyle, diğer bütçe telefonlarına benzemiyordu. Telefon, açılış fiyatı göz önüne alındığında kesinlikle çok etkileyici görünüyor. Zenfone Max Pro M1, tamamen metal bir yapıya sahip sade bir endüstriyel tasarıma sahiptir ve elinde kaya gibi sağlam bir his verir. Görünüşe göre kimseyle vay canına beklemeyin. Galaxy M20, Samsung’un geleneksel bütçe telefon tasarımlarından yola çıkan bir başlangıç ​​noktası olmasına rağmen, yine de estetik olarak çok az şey yapan, ancak yeterince sağlam ve kolayca kurtulamayan veya çizilmeyen bir yumuşak polikarbonat sırtına sahiptir.

Ancak cihazların önünde Samsung rakiplerinden öne çıktığı yer. FHD + çözünürlüğü ile 6,3 inç TFT LCD ekran ve her yerinde neredeyse sıfır çerçeveye sahiptir. Aynı zamanda gerçek bir çentik bulunan ilk Samsung telefonu, ancak “Infinity-V” çentiği çok müdahaleci değil ve telefonun fiyatı için oldukça premium görünmesini sağlıyor. Redmi Note 7, FHD + çözünürlükte 6,3 inç IPS LCD ekrana sahip. Üstünde küçük bir O şeklinde çentik bulunur, ancak aksi takdirde ön kısımda çok ince çerçevelere sahiptir ve bu da onu harika bir sürükleyici medya tüketim cihazı haline getirir. Zenfone Max Pro M1, 2018’deki çentik trenine atlamayan az sayıdaki telefondan biriydi ve FHD + çözünürlüğüne sahip çentiksiz 6 inç LCD panel içeriyordu. Bu kıyaslamadaki diğer telefonların aksine, Max Pro M1, ekranın üstünde ve altında önemli çerçevelere sahiptir.

Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1: Özellikler ve Performans

Zenfone Max Pro M1, bu listedeki en kıdemli yarışmacı olmasına rağmen hala iyi spesifikasyonlara sahip. 3 farklı depolama seçeneğiyle gelir: 3 GB RAM / 32 GB Depolama, 4 GB RAM / 64 GB Depolama ve 6 GB RAM / 64 GB Depolama. Telefonu çalıştırmak, bir süredir var olan fakat hala oldukça yetenekli bir orta seviye işlemcisi olan Snapdragon 636 işlemcisi. Galaxy M20, Samsung’un SD636’ya çok benzeyen Exynos 7904 yonga setini grafik performansı ve işlem gücü açısından sunuyor. Sırasıyla 32 GB veya 64 GB depolamaya bağlı 3 GB RAM veya 4 GB RAM ile birlikte gelir. Redmi Note 7, herhangi bir telefonun bu ürün yelpazesinde sunduğu en üstün yonga seti olan Snapdragon 660 işlemcide yer aldığı için teknik özelliklere gelince, yine rekabete hükmediyor. 3 farklı depolama seçeneğiyle birlikte geliyor: 3 GB RAM ile birleştirilmiş 32 GB depolama, ve 4 GB veya 6 GB RAM ile birleştirilmiş 64 GB depolama. Bu telefonların tümü microSD kartlarla hafıza genişletmeyi destekliyor.

Yazılım cephesine gelince, Zenfone Max Pro M1 ve Galaxy M20 Android Oreo 8.1 ile birlikte piyasaya sürüldü. Max Pro M1, ancak büyük bir artı bir hisse senedi Android deneyimi sunuyor ve zaten Android Pie 9.0 güncellemesi almaya başladı. Galaxy M20, Samsung’un bütçe cihazları için özel olarak optimize edilmiş, tenli bir versiyonu olan Samsung Experience 9.5 ile çalışıyor. Redmi Note 7, burada da yarışmanın önünde, Xiaomi’nin MIUI 10’unda Android Pie 9.0 ile birlikte geliyor.

Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Note 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1: Fotoğraf ve Batarya


Galaxy M20 ve Zenfone Max Pro M1’in her birinde dev 5000 mAh batarya var. Redmi Note 7 sadece 4000mAh batarya ile biraz kısa geliyor. Zenfone Max Pro M1, mikro USB bağlantı noktasına yapışan ve hızlı şarj desteği için destek bulunmayan tek telefon. Galaxy M20, şarj etmek için bir C Tipi bağlantı noktası kullanıyor ve temelde 15W’lık hızlı bir şarj standardı olan ve telefonun mamut bataryasını 150 dakikadan kısa sürede şarj etmesine yardımcı olan Samsung’un Adaptif Hızlı Şarj Cihazı ile birlikte geliyor. Ancak Redmi Note 7, Quick Charge 4.0 standardını destekleyen daha küçük pil boyutlarını oluşturuyor ve kesinlikle kendi başına bir pil yaratıcısı olmalı. Redmi Note 7 aynı zamanda bir USB Type-C portu ile gelen ilk Redmi telefonu.

Kameralara gelen Galaxy M20, arka kısımda 13MP + 5MP kurulum özelliğine sahip, ikincil 5MP sensör ise 120 derece görüş alanı genişliğinde bir lensle geliyor. Ön tarafta f / 2.0 açıklık lensli tek bir 8MP atıcı bulunuyor. Zenfone Max Pro M1 arkada da 13MP + 5MP çift kamera kurulumu ile geliyor. Ancak buradaki ikincil sensör özel bir derinlik sensörüdür. Ön tarafta da tek bir 8MP kamera ile geliyor. Redmi Note 7, arka planda büyük bir 48MP birincil kamerada toplandığından bütçe derinliği için gerçek bir oyun değiştirici olarak gelir ve derinlik algılama için ikincil 5MP kamera bulunur. Ön tarafta 13MP tek bir kamera bulunuyor ve çarpıcı görüntü kalitesi sunacağından emin olabilirsiniz.

Samsung Galaxy M20 vs Xiaomi Redmi Not 7 vs ASUS Zenfone Max Pro M1: Verdict
Zenfone Max Pro

M1 harika bir cihaz ve piyasaya sürüldüğü andaki alkışı hak etti. Bununla birlikte, ASUS halefi Zenfone Max Pro M2’yi daha önce piyasaya sürdüğü için yaşam döngüsünü çoktan tamamladı., tartışmasız şu anda 15K işareti etrafında en iyi telefon. Zenfone Max Pro M1, devasa bataryası, hisse senedi Android deneyimi ve güvenilir bir SD636 yonga seti ile hala sağlam bir hal alıyor. Galaxy M20 Samsung için doğru yönde atılmış bir adım ve her şey sadece buradan daha iyi olmalı. Etkileyici ekranı, mükemmel batarya ömrü ve geniş açılı kamerasıyla rekabetçi bir bütçe telefonunda ilk kez iyi bir girişim. Ancak, kullanılan işlemci en iyisi değil ve performansın zaman içinde nasıl değişeceğini de merak ediyorum. Ancak bugünün galibi, bir miktar marjla Redmi Note 7. Telefonu şahsen test etme şansımız olmamasına rağmen, sadece cam gövdesiyle etkileyici, inanılmaz derecede iyi bir para için değer paketi gibi geliyor. kamera donanımı, QC 4 ile büyük bir batarya. 0 ve neredeyse bir bütçe telefondan beklediğiniz her şey. Redmi Note 7’nin yakında buraya inmesi için parmaklarımızla bekliyoruz. Şu anda, telefonun Şubat ayının ikinci yarısında Hindistan’da piyasaya sürülmesini bekliyoruz ve bu bütçeyle yapılan telefon savaşında son gülüşe sahip Redmi olabilir.