OnePlus 5G Telefonunu MWC 2019’da Duyulabilir!
OnePlus 5G Telefonunu MWC 2019’da Duyulabilir!

OnePlus 5G destekli akıllı telefonunun bir protatipini Mobil Dünya Kongresi 2019’da gösterebilir…

Birkaç gün önce OnePlus, Barselona kentinde düzenlenen 2019 Mobil Dünya Kongresi için bir etkinlik davetiyesi paylaştı. Şirket, etkinliğin yalnızca ağ bağlantı üzerine olduğunu ve herhangi bir yeni ürün tanıtım etme niyetinde olmadığını söyledi.

Ancak ortaya çıkan bir tanıtım posteri üzerine, MWC 2019 etkinliği sırasında, OnePlus yaklaşmakta olan 5G akıllı telefonunun prototipini sergileyecek. Geçen yıl Qualcomm’un etkinliği sırasında şirket tarafından OnePlus’ın 5G uyumlu bir akıllı telefon kullanan ilk akıllı telefon üreticileri arasında olacağı duyurmuştu.

OnePlus, 5G akıllı telefonu piyasaya süren ilk markalar arasında yer alan Avrupa telekom operatörü EE ile işbirliği yaptı. Şirket, MWC 2019 sırasında görücüye çıkacak cihazın bitmiş bir ürün olmayacağını bellirtti. Aynı zamanda şirketin standında görünenlerin de bir prototip olacaklarını ifade etti.

Prototip OnePlus 5G akıllı telefon
Prototip OnePlus 5G akıllı telefon

Prototip OnePlus 5G akıllı telefon, Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi Snapdragon 855 yonga seti tarafından desteklenecek. Aynı zamanda Qualcomm’un X50 5G modeminin desteğine sahip olacak.

Şirketin bu yıl OnePlus 7 modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Söylentiler OnePlus 7 modelinin 5G desteğinin olacağını dile getirse de, şirket bu durumu henüz doğrulamadı. Yani tamamen yeni bir akıllı telefon olup olmadığı henüz belli değil.

Ayrıca önceki raporlar, OnePlus’ın 5G akıllı telefonunun OnePlus 7 serisinin bir parçası olmayacağını ve yeni bir serinin başlatacağını gösteriyor. Şimdi ki durumda sadece beklemek durumundayız. Yakın zamanda daha fazla bilgi gün yüzüne çıkabilir.