LG G8 ThinQ
LG G8 ThinQ

LG G8 ThinQ, bu ay 2019’da Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtalacak. Güvenilir sızıntı kaynağı ve endüstri uzmanı Evan Blass, yeni amiral gemisi LG G8 ThinQ’un yeni bir teknik çizimini paylaştı. Yeni teknik çizim, akıllı telefonun bütün tasarımını her açıdan ortaya koydu.

Yayınlanan çizimler LG G8 ThinQ modelinin, çentikli bir ekrana sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle telefonun ön tasarımı, G7 ThinQ akıllı telefonuna oldukça benziyor. G8 ThinQ üzerindeki çentiğin boyutu bile G7 ThinQ ile aynıdır. Telefonun yan kenarları önceki modele göre biraz daha dar.

G8 ThinQ’un arka yüzü yatay çift kamera kurulumuna ve parmak izi okuyucusuna ev sahipliği yapıyor. G7 ThinQ’de bulunan dikey çift kamera modülünün özellikleri ile donatılmıştır.

Telefonun alt kenarında bir USB-C bağlantı noktası ve 3.5mma kulaklık girişi var. Telefonun sol kenarında bir ses kontrol tuşları ve Google Asistan’a erişmek için özel bir düğme bulunur. Güç düğmesi ise G8 ThinQ’un sağ tarafında yer alıyor.

G8 ThinQ’nun 1440 x 3120 piksel QuadHD+ çözünürlük sunacak 6.1 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca Snapdragon 855 yonga seti ile de desteklenecek. 6GB RAM ve 128 GB depolamaalanıyla gelebilir. Daha fazla depolama için, bir microSD kart yuvası olması muhtemeldir.