iPhone 11 ile yeni bir dönem başlıyor! - Telefoncu Bey
Apple iphone 11
Apple iphone 11

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 11 modelleri ile ilgili her geçen gün yeni bir detay gün yüzüne çıkıyor. Şimdi de, birçok Apple kullanıcısı tarafından merakla beklenen iPhone 11 özelliği doğrulandı.

iPhone 11 ile yeni bir dönem başlıyor!

Bloomberg tarafından yayınlanan raporda, iPhone 11′in önemli bir özelliği gün yüzüne çıktı. Hatırlarsanız, Apple yeni iPad Pro modellerinde Lightning girişiyerine  USB Type-C’ye yer vermişti.

Bu gelişmeye paralel olarak yayınlanan çoğu raporda, yeni iPhone modellerinin USB-C ile geleceği belirtiliyordu. Bugün de, Bloomberg tarafınca yayınlanan rapor doğrultusunda, söz konusu iPhone 11 özelliği netlik kazandı. Böylece, Eylül ayında USB Type-C girişine sahip olan iPhone modelleri ile karşılaşacağımız da doğrulanmış oldu.

Bildiğiniz üzere Apple, geçtiğimiz gün 4. çeyrek raporlarını yayınlamıştı. Şirket tarafından aktarılan verilerde, iPhone satışlarının yüzde 15 oranında düştüğünü gözlemlemiştik. Söz konusu bu düşüşü değerlendiren Tim Cook, Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede izlemiş olduğu fiyat politikalarında önemli ölçüde değişikliğe gideceklerini müjdelemişti.

iPhone 11 özellikleri nasıl olacak?

Geçtiğimiz günlerde yapılan sızıntı ile beraber, İphone xı özellikleri ve renk seçenekleri gün yüzüne çıkartılmıştı. Sızıntıya göre, yeni iPhone modelinin üçlü arka kamera kurulumuna, 4000 mAh bataryaya, 5W kablosuz şarj desteğine ve 120Hz OLED ekrana ev sahipliği yapacağı iddia edilmişti.

iPhone 11 özellikleri nasıl olacak?
iPhone 11 özellikleri nasıl olacak?

Bununla beraber paylaşılan raporda, 2019 iPhone modellerinin gümüş, altın, uzay grisi ve mavi renk seçenekleriyle de satışa sunulacağı da belirtilmişti.

Tabii, şimdilik söz konusu tüm bu bilgilerin bir varsayımdan ibaret olduğunu da özellikle belirtelim. Peki, siz sızdırılan iPhone XI özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.