Huawei 5G Katlanabilir Telefon 24 Şubat'ta
Huawei 5G Katlanabilir Telefon 24 Şubat’ta

Teknoloji dünyasında, trend OEM’lerin yeni lansmanlarla meşgul olmasını sağlayan şey. Motorlu kayar mahfaza kameralarını denemekten, yeni bir çentik tasarımını bütünleştirmeye kadar, farklı akıllı telefon üreticilerinin birçok kombinasyonunu gördük. Şimdi, 2019 yılı bir ‘katlanabilir’ notu alıyor gibi görünüyor. Samsung, geçen yıldan bu yana katlanabilir bir telefonun vızıltısı altında hızla yükseliyordu, ancak Lenovo ve Xiaomi gibi diğer markalar daha sonra gök gürültüsünü paylaştı. Şimdi, Huawei de katlanabilir şenliğe katılıyor ve ilk 5G uyumlu katlanabilir telefonunu Barselona’daki Mobile World Congress’te (MWC) 2019’da görmeye başlaması bekleniyor.

MWC 2019’da Huawei Slates Etkinliği, Katlanabilir Telefonu Takılıyor


Huawei, 24 Şubat 2019’da saat 14: 00’de (18: 30 IST) MWC 2019 için bir etkinlik düzenlediğini açıkladı . Şirket, resmi Twitter hesabından haberi yayınladı ve aynı zamanda V şeklinde katlanmış, dışardan ışık yayan bir telefon gibi görünen bir görüntü paylaştı. Teaser imajı, markanın etkinlikte 5G destekli ilk katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürebileceğini gösteriyor. Ayrıca, Huawei daha önce MWC’de bir amiral gemisi katlanabilir telefonu ilan edeceğini doğrulamıştı.

Aksine Samsung’un katlanabilir telefonu kimin prototip zaten şirketin etkinliklerden birinde gördük, Huawei’nin katlanabilir telefon bir sır olarak kalır. Huawei’nin telefonunun görüntülerini katlanabilir bir tasarımla henüz elde edemiyoruz. Bu haftanın başlarında, Hollandalı bir web sitesi LetsGoDigital , yaklaşan telefonla ilgili mevcut bilgilere dayanarak Huawei’nin katlanabilir telefonunun işleyicilerini yükledi. Renderlarda olduğu gibi, bize sadece nihai ürünün neye benzediği konusunda ufak bir fikir veriyorlar.

Huawei Katlanabilir Telefon Söylenti Özellikleri, 5G Uyumluluğu
Huawei Katlanabilir Telefon Söylenti Özellikleri, 5G Uyumluluğu

Huawei’nin katlanabilir telefonunun işleyicileri, menteşe yardımı ile içe katlanan büyük bir ekranı ortaya koyuyor. Kapatıldığında, telefon bir kapak tasarımı kazanır. Samsung’un aksine, Huawei iki boyutta açılır ve kapanır sadece bir ekran için gidiyor. Ayrıca, Huawei ilk 5G yönlendiricisi olan Balong 5000 yonga seti ile entegre ederek telefonu 5G uyumlu hale getirecek.

Huawei Katlanabilir Telefon Söylenti Özellikleri, 5G Uyumluluğu


Huawei’nin katlanabilir telefonuyla ilgili diğer raporlardan bazıları, Çift Sinirsel İşlem Birimi (NPU) olan Kirin 980 yonga seti tarafından desteklendiği söyleniyor . İlginç bir şekilde, Huawei, Mate Fold, Mate Flex, Mate Flexi ve Mate F gibi model adları için bir dizi ticari marka başvurusu kaydetti. Bu, şirketin katlanabilir tasarımını belirtmek için büyük olasılıkla cihazın adına ‘Flex’ kelimesini ekleyeceği anlamına geliyor. .

5G cihazları etrafında birçok yutturmaca varken, 5G ağları hala test aşamasında ve bu yıl piyasaya sürülmekten çok uzak. 5G uyumlu telefonların MWC 2019’daki teknoloji arenasına nasıl hakim olacağını merak ediyoruz. Sadece Huawei’de değil, LG gibi pek çok diğer OEM de 5G yutturmacalarında yüksek seviyelere çıkıyor. Bu cihazların tasarım tuhaflıkları ve 5G markalaşması ile nasıl sonuçlandığını görmek ilginç olurdu. MWC 2019’da Samsung, LG ve Huawei’yi izleyeceğiz.