Açılış Saati:  Pzt‑Cum  09:00‑21:00   Cmt‑Paz 10:00‑17:00
Hemen Ara 05318975494

Galaxy S20 8K Video Kaydederken Dakikada 600MB Tüketiyor!

Silivri Akıllı Telefon Tamiri > Haberler > Genel > Galaxy S20 8K Video Kaydederken Dakikada 600MB Tüketiyor!
Galaxy S20 8K Video Kaydederken Dakikada 600MB Tüketiyor!

Güney Koreli telefon yapımcısı, Samsung Galaxy S20‘de 8K çekimleri kaydetmek isteyenlerin, bu çözünürlükte video çekmenin dakikada yaklaşık 600 MB tükettiğini ortaya çıkardı.

Başka bir deyişle, üstün kalite için 8K’da video kaydeden kişilerin telefondaki depolama alanının bir anda bitmesi muhtemel. The Verge ile konuşurken Samsung, 8K’da kaydedilen beş dakikalık bir videonun dahili depolama alanının yaklaşık 3GB‘ını tüketeceğini söyledi.

Galaxy S20’de 8K video kaydetme söz konusu olduğunda sınırlı depolama alanı tek zorluk değil. SamMobile tarafından bildirildiği gibi, maksimum kayıt süresi sadece beş dakika ile sınırlandırılmış. Ayrıca, videolar yalnızca 24 fps‘de (saniyede kare) kaydedilebilir, yani 30 fps veya 60 fps gibi daha yüksek hızlarda çekim yapamazsınız.

Sanki bu yeterince hayal kırıklığına uğratmamış gibi, Samsung da 8K videolar kaydederken video sabitlemenin kullanılamayacağını açıkladı. Hala mümkün olan en yüksek çözünürlükte çekimler yapmak isteyenler , daha büyük dahili depolama kapasitesi sunduğu için Galaxy S20 Ultra‘yı tercih edebilirler.

Cihaz gemileri, microSD kartlar kullanılarak 1 TB‘a kadar genişletilebilen ağır bir 512 GB dahili depolama alanı sunuyor. Kısacası, toplam 1,5 TB‘lık birleşik depolama alanı elde edebilirsiniz. Olumsuz olarak, bu alanların tümü favori multimedya içeriğinizi uygulama olarak saklamak için kullanılamayacak ve telefonun işletim sistemi de önemli miktarda tüketecektir.

Bu, Samsung’un promosyon yapma fikrini engellemiyor. Yüksek çözünürlük sayesinde, doğrudan çekimlerden 33MP fotoğraf çekebileceksiniz, yani video olarak kaydedilen filmlerden fotoğraf oluşturabilirsiniz. Ne yazık ki, 8K TV’leri orijinal çözünürlükte oynatmak için neredeyse hiç seçenek yokt, çünkü 8K TV’ler piyasada oldukça yeni.

8K çekimler söz konusu olduğunda Galaxy S20’nin kamera sensörlerinin nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak. Tüketiciler cihazı gerçek hayatta kullanmaya başladıkça, bunun sonunda ortaya çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın