telefon tamiri
Telefon tamiri

Cep Telefon Tamiri Nasıl Yapılır?

Tıpkı rakip şirketlerin diğer akıllı telefonları gibi her yeni nesil iPhone ile telefon onarım yöntemleri değişir. Hangi modele sahip olduğunuza bağlı olarak, cep telefon tamiri için ödediğiniz ücret normalden fazla olabilir. Bu nedenle cep telefon tamiri nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmek önemlidir.

Cep Telefon Tamiri Nasıl Yapılır Bilmek Önemli

Örneğin, iPhone ekran onarımı yaptırmak istediğinizde servisin izleyeceği yöntem tamir için ödediğiniz ücreti büyük oranda değiştirecektir. Eğer servis, yalnızca iPhone ön camı kırık ya da çatlakken,orijinal ekranınızı da yenilemeye kalkışırsa bunun sonuçlarından memnun kalmayabilirsiniz.

Böyle bir tamir işleminde hem orijinal ekranınızı kaybeder hem de tamir için fazladan ücret ödersiniz. iPhone’larda öncam değişimi ücreti ekran değişimi ücretinden belirgin şekilde daha düşüktür. Dolayısıyla Telefoncubey gibi yalnızca ön cam değişimi yapabilen tecrübeli servislere yönenilmesi önemlidir.

Aynı durum Samsung telefonlar için de geçerli. Orijinal ekranınızı bir kez kaybettiğinizde yerine takılan ekran asla orijinalinin yerini almayacaktır. Elbette yüksek kalite yedek ekranlar mevcuttur ancak bunları sadece CepMarket gibi profesyonel servisler kullanır. Diğer servisler daha çok düşük kalite ekranları tercih ederek kâr marjını artırma yolunu seçer. Telefoncubey, cep telefon tamiri yaparken gereken onarıma göre izleyeceği metodunu değiştirir. Sadece cam değişimi yapılması gerekiyorsa Buz makinesi ile ekranı -174 dereceye kadar soğutur ve camı ekrandan ayırır. Böylece orijinal ekran cihazda kalır, müşteri daha az ücret öder ve memnuniyet artar. Siz de şimdi Telefoncubey’i arayın ve telefonunuzu 1 saat içinde tamir ettirin. 0531 897 54 94